Контраст
Шрифт

Всеукраїнський конкурс дитячого малюнку серед дітей працівників ДСНС України “Рятувальник – професія героїчна”

ПОЛОЖЕННЯ

про Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка

«Рятувальник – професія героїчна»

 

Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Рятувальник – професія героїчна» (далі – Конкурс) проводиться з нагоди відзначення Дня пожежної охорони в Україні.

 

І. Мета проведення Конкурсу

Метою проведення Конкурсу є: розвиток дитячої творчості, пропаганда важливості професії та героїчної служби рятувальників, виховання молодого покоління, розвиток культурно-освітньої та мистецької роботи; активізація творчого потенціалу дітей та молоді; сприяння, виявлення, відбір та підтримка талановитої молоді; підтримка іміджу та зміцнення авторитету ДСНС
у державі.

 ІІ. Організаторами Конкурсу є:

Державна служба України з надзвичайних ситуацій та Всеукраїнська асоціація ветеранів війни та служби цивільного захисту (далі – Асоціація).

 

III. Порядок і термін проведення Конкурсу

Конкурс проводиться у два етапи:

3.1. Перший етап Конкурсу – в органах і підрозділах цивільного захисту ДСНС проводиться відбір кращих малюнків, які направляються організатору (Відділ соціально-гуманітарної підготовки та патріотичного виховання особового складу підрозділів Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту Центру організації управління Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту Управління забезпечення Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України).

3.2. Перший етап Конкурсу проводиться до 23 березня 2018 року.

3.3. Другий етап – визначення переможців Конкурсу членами журі, який проводиться 4 -12 квітня 2018 року. Оголошення переможців та урочиста церемонія нагородження відбудеться 17 квітня 2018 року в адмінбудинку ДСНС (м. Київ).

 

ІV. Умови участі в Конкурсі

4.1. Учасниками Конкурсу є діти працівників органів та підрозділів ДСНС трьох вікових категорій: перша категорія - автори робіт віком до 7 років; друга категорія - автори робіт віком від 7 до 11 років; третя категорія - автори робіт віком від 11 до 14 років.

4.2. Конкурс проводиться за напрямом художньої творчості - малюнок.

4.3. Тема конкурсних робіт - «Рятувальник – професія героїчна».

4.4. Приймаються лише індивідуальні оригінальні авторські роботи,
що відповідають умовам Конкурсу.

4.5. Роботи, надані на Конкурс, не рецензуються та не повертаються авторам. Наданням роботи на Конкурс автор підтверджує повну згоду
з умовами Конкурсу, а також згоду на публікацію твору (конкурсної роботи) без будь-яких претензій щодо авторського права.

4.6. Роботи можуть бути використані в редакціях журналів для виготовлення друкованих матеріалів та тиражування, висвітлені на сайті ДСНС, при організації конференцій, семінарів, нарад, презентацій, виставок для реалізації на благодійних аукціонах, транслюванні на телебаченні, а також для передачі в дитячі будинки, реабілітаційні центри, соціальні заклади тощо.

 V.Вимоги до малюнків

5.1. Малюнки мають відповідати таким вимогам:

5.1.1. На Конкурс подаються малюнки в довільній графічній, живописній формах, виконані олівцями, олійними, акварельними фарбами чи гуашшю.

5.1.2. Розмір роботи повинен бути форматом А-4.

5.1.3. Роботи не повинні оформлятися рамкою, паспарту, наклейками тощо.

5.1.4. На зворотному боці кожної конкурсної роботи (або додатком до роботи) необхідно зазначити українською мовою: назву роботи; прізвище, ім'я, по батькові та дату народження автора; місце проживання (повну адресу) автора, контактний телефон; сферу діяльності батьків.

 VI. Критерії оцінювання конкурсних робіт

Конкурсні роботи оцінюються за такими критеріями: відповідність роботи тематиці Конкурсу; актуальність теми; оригінальність та оформлення; ступінь самостійності автора під час виконання роботи; якість роботи тощо.

 

VII. Відбіркові регіональні тури Конкурсу (перший етап)

7.1. Конкурсні роботи надсилаються учасниками до територіальних органів ДСНС протягом лютого - березня 2018 року.

7.2. Організацію проведення відбіркових регіональних турів конкурсів здійснюють територіальні органи ДСНС до 23 березня 2018 року.

7.3. Для оцінки та відбору кращих робіт і визначення переможців відбіркових регіональних турів Конкурсу організовується засідання журі.
До складу журі включаються керівники територіальних органів ДСНС та їхні заступники, голови рад ветеранів Всеукраїнської асоціації ветеранів війни та служби цивільного захисту.

7.4. Рішення журі щодо визначення переможців оформлюються протоколами, які підписуються всіма членами журі.

7.5. Переможці Конкурсу нагороджуються відповідними дипломами, нагородами, цінними подарунками, їх список оприлюднюється в засобах масової інформації та на офіційному сайті ДСНС.

7.6. Нагородження проводиться керівництвом територіальних органів ДСНС, головами рад ветеранів Всеукраїнської асоціації ветеранів війни
та служби цивільного захисту в областях та м. Києві.

7.7. За підсумками Конкурсу найкращі роботи учасників розміщуються на офіційному сайті ДСНС.

7.8. Малюнки переможців (в електронному вигляді) відбіркових регіональних турів Конкурсу, які посіли І місце у трьох вікових категоріях, до 3 квітня 2018 року направляються територіальними органами ДСНС для участі у фіналі Конкурсу до ДСНС (Відділ соціально-гуманітарної підготовки та патріотичного виховання особового складу підрозділів Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту Центру організації управління Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту Управління забезпечення Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України.

7.9. Від кожного територіального органу ДСНС має надійти не більше трьох художніх робіт.

 

VIII. Фінал Конкурсу (другий етап)

8.1. Організація фіналу Конкурсу покладається на Відділ соціально-гуманітарної підготовки та патріотичного виховання особового складу підрозділів Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту Центру організації управління Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту Управління забезпечення Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України.

8.2. Для проведення фіналу Конкурсу створюється журі, до складу якого входить керівництво ДСНС та Асоціації.

8.3. Робота журі базується на основі рівності всіх членів. Рішення журі приймаються голосуванням, оформляються протоколом та завіряються підписами.

8.4. Журі визначає I, II та ІІІ місця переможців у трьох вікових категоріях. Переможці фіналу Конкурсу урочисто нагороджуються дипломами та цінними подарунками, їх список оприлюднюється у засобах масової інформації та на офіційному сайті ДСНС.

8.5. На офіційному сайті ДСНС розміщується фото кращих малюнків лауреатів та переможців фіналу Конкурсу з відповідними коментарями про автора.

8.6. Особи, які сприяли проведенню Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Рятувальник – професія героїчна», заохочуються відзнаками Асоціації.