Контраст
Шрифт

Історія становлення

Вступ

 

   На цій сторінці Ви маєте можливість ознайомитись із історією становлення пожежної справи та познайомитися із керівниками пожежної охорони Львівщини, починаючи з часу створення корпусу професійної пожежної охорони міста і до наших днів. Оскільки йдеться про доволі тривалий відрізок історії - у 160 років, немає нічого дивного, що у нашому переліку не обійшлося без “білих плям”. На жаль, через те, що місто неодноразово переживало різноманітні катаклізми (особливо - війни), збереглися особисті дані не всіх начальників пожежної охорони. Дуже мало відомо про перших двох керівників радянської доби. Майже нічого не можемо розповісти про період Другої світової війни. Напевно, пожежна охорона у Львові також існувала і в проміжках часу, про які ми мало що знаємо, але яким чином вона була організована, хто її очолював?

   Часті зміни державності, багаточисельні реформи та й вимоги різних часів також постійно вносили свої корекції у коло компетенції керівників Львівської пожежної охорони. Так, перший начальник керував лише невеликим корпусом професійних вогнеборців. І відмінність його функцій, очевидно, полягала лише в тому, що його попередники займалися тим же самим, однак на безоплатній основі та згідно із уявленнями про пожежну безпеку, які існували в Австро-Угорщині до 1849 р. або ще раніше - у середньовічній Речі Посполитій.

   Нинішній начальник ГУ ДСНС України у Львівській області керує рятувальними службами на території не тільки міста, але й цілої Львівщини. Та й боротьба з пожежами вже стала далеко не єдиним завданням служби.