Програма "Польща-Білорусь-Україна 2007-2013 "

Програми міжнародного співробітництва

 

 image085.jpgПроект «Розвиток транскордонної системи захисту від загроз природного характеру на українсько-польському кордоні» в рамках програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2007-2013»

 

Мета проекту: Підвищення ефективності заходів з охорони навколишнього середовища в прикордонному регіоні через розвиток транскордонної системи боротьби із стихійними небезпеками шляхом створення постійної інституційної основи для співпраці, збільшення потужностей рятувальних підрозділів та навчання рятувальних служб.

Лідер проекту: Державна пожежна охорона Люблінського воєводства Республіки Польща.

Партнери: Державна пожежна охорона Підкарпатського воєводства Республіки Польща, Головне територіальне управління Міністерства надзвичайних ситуацій України у Львівській області.

Бенефіціар: Львівська обласна державна адміністрація.

Етапи виконання:

1) проведення організаційних заходів з метою функціонування проекту;

2) придбання пожежних автомобілів;

3) проведення спільних пожежно-рятувальних навчань;

4) проведення підсумкової конференції;

5) забезпечення промоційної підтримки проекту.

 

Підписання контракту з реалізації проекту

 

◄ 25 червня 2011 рокув м. Варшава Республіки Польща підписано грантовий контракт з реалізації проекту «Розвиток транскордонної системи захисту від загроз природного характеру на українсько-польському кордоні» за

№ IPBU.02.01.00-06-081/10-00.

Засідання експертів з реалізації проекту транскордонного співробітництва

 

007.jpgВ період з 18 по 19 вересня 2012 року в місті Львові в готелі “Супутник” відбулась нарада учасників реалізації проекту «Розвиток транскордонної системи захисту від загроз природного характеру на польсько-українському кордоні» в рамках програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013».

009.jpgУ нараді взяли участь представники пожежно-рятувальних служб двох країн, лідер проекту - Державна пожежна охорона Люблінського воєводства та партнери - Державна пожежна охорона Підкарпатського воєводства, а також рятувальники Львівщини. Основним завданням зустрічі стала розробка інституції взаємодії аварійно-рятувальних підрозділів Люблінського і Підкарпатського воєводств  Республіки Польща і Львівської області у разі виникнення надзвичайних ситуацій будь-якого характеру. Експерти обговорили питання обміну інформацією, схеми повідомлень та реагувань на надзвичайні події, залучення техніки та особового складу, а також узгоджувалось питання спрощеного перетину кордону

За результатами робочої наради було опрацьовано трьохсторонню інструкцію по взаємодії на випадок виникнення та ліквідації надзвичайних ситуації природного та техногенного характеру транскордонного поширення, а також під час наради обговорено питання проведення на теренах Львівської області спільних українсько-польських пожежно-тактичних навчань. Для цього експертами здійснено візит на навчально-тренінговий полігон у м. Бориславі Львівської області. Оглянувши та ознайомившись з місцем проведення запланованих навчань, зі схемами залучення техніки та обладнання, експерти залишились задоволені запропонованим планом спільного міжнародного тренування рятувальників.

 

Проведення технічного відбору пожежно-рятувальних автомобілів

 

27 вересня 2012 року в м. Кєльце Республіки Польща на території торгово-сервісного підприємства «МОТО-ТРАК» в рамках проекту транскордонного співробітництва представниками Головного територіального управління Міністерства надзвичайних ситуацій України у Львівській області в складі комісії здійснено технічний відбір двох пожежно-рятувальних автомобілів марки “Мерседес-Бенц”.

 

 


015.jpg011.jpg013.jpg

 

Спільні українсько-польські показові пожежно-тактичні навчання


017.jpg
Завершальною стадією реалізації проекту транскордонного співробітництва 11 жовтня 2012 року в м. Борислав Львівської області на навчальному полігоні проведені спільні українсько-польські показові пожежно-тактичні навчання.

 

 

 

  

     019.jpg023.jpg        021.jpg

 

Офіційне відкриття навчань провели губернатор Львівської області Михайло Костюк, начальник Головного територіального управління Міністерства надзвичайних ситуацій України у Львівській області Сергій Дмитровський, комендант Державної пожежної охорони Люблінського воєводства Республіки Польща Тадеуш Мілевський та заступник коменданта Державної пожежної охорони Підкарпатського воєводства Роман Петриківський.


025.jpg027.jpg

 

Також, з офіційних осіб на навчаннях були присутні радник Прем’єр-міністра України Григорій Рева, а також генеральний консул Республіки Польща у місті Львові Ярослав Дрозд.

В рамках реалізації проекту транскордонного співробітництва для потреб рятувальників Львівській області перед початком проведення навчань передано два пожежно-рятувальних автомобілі марки Мерседес-Бенц з обладнанням пристосованим для проведення робіт з ліквідації хімічних аварій.

Дані автомобілі були придбані за кошти Європейського Союзу в розмірі 90% загальної вартості.

Міністерство надзвичайних ситуацій України в реалізації даного проекту виступило гарантом у співфінансуванні 10% його вартості.

Почесні гості та глядачі мали змогу перед початком проведення навчань ознайомитися з виставкою пожежно-рятувальної техніки підрозділів польської та української сторін, зокрема з тактико-технічною характеристикою двох пожежних автомобілів придбаних для рятувальників Львівщини.

 

033.jpg029.jpg031.jpg

 

Слід відмітити, що пожежно-технічне обладнання, яким обладнані придбані пожежні автомобілі може використовуватися спільно із спеціальним обладнанням українського і польського зразка, маючи при цьому відповідні перехідники, які виготовлені по спеціальному замовленню заводом виготовлювачем.

Також, гості змогли ознайомитися із організацією роботи містечка життєзабезпечення, пунктом управління та з різноманітним обладнанням, яке перебуває на озброєнні пожежних та аварійно-рятувальних підрозділів Львівщини.

Всіх гостей вразило можливість рятувальників у короткий термін розгорнути у чистому полі маленьке містечко із налагодженою інфраструктурою. Адже у польових наметах можна не тільки перепочити та похарчуватися, а й скористатися телефонним зв’язком, послугами мережі Інтернет, отримати кваліфіковану психологічну допомогу.

 

 035.jpg037.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Під час навчань українськими та польськими рятувальниками відпрацьовувалися дії по ліквідації пожеж на об’єктах нафтопереробної промисловості.

Зокрема за допомогою пожежно-рятувальної техніки яка придбана в рамках проекту транскордонного співробітництва проведено ліквідацію пожеж нафтового амбару та резервуару з нафтопродуктами.

 

 

039.jpg 043.jpg 041.jpg

 

Загалом на навчаннях брали участь близько 500 рятувальників та понад 50 одиниць техніки. З польської сторони було задіяно 5 одиниць техніки та 24 рятувальників.


045.jpg047.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

По завершенню навчань представники влади, гості та глядачі події відмітили високий рівень професіоналізму та оперативності взаємодії між польськими та українськими рятувальниками під час ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на об’єктах видобування, зберігання та транспортування нафтопродуктів.

 

  049.jpg053.jpg051.jpg

 

Проведення спільних українсько-польських пожежно-тактичних навчань та придбання пожежно-рятувальних автомобілів в рамках проекту транскордонного співробітництва широко висвітлено в засобах масової інформації, зокрема на державному, регіональному та місцевому рівні.

 

 

059.jpg057.jpg 

 Репортаж 1

 Репортаж 2

 

Навчання українських рятувальників з експлуатації

пожежно-рятувальної техніки придбаної відповідно до проекту транскордонного співробітництва

 

  24 жовтня 2012 року в  Загоні технічної служби ГТУ представниками торгово-сервісного підприємства «МОТО-ТРАК»   проведено з львівськими рятувальниками навчання по експлуатації пожежних автомобілів марки Мерседес-Бенц придбаних в рамках проекту.

 

063.jpg 065.jpg

067.jpg  069.jpg

 

 Придбані пожежно-рятувальні автомобілі поставлені в бойовий розрахунок пожежно-рятувальних підрозділів ГТУ МНС України у Львівській області.

 

                  071.jpg073.jpg

  

Підсумкова конференція по реалізації проекту  транскордонного співробітництва

 

075.jpg077.jpg  Делегацією з працівників Головного територіального управління МНС України у Львівській області  21 листопада 2012 року в м. Сінява Підкарпатського Воєводства Республіки Польща прийнято участь у підсумковій конференції з реалізації проекту  «Розвиток транскордонної системи захисту від загроз природного характеру на українсько-польському кордоні».    

  Під час підсумкової конференції обговорено хід реалізації проекту, проведення спільних українсько-польських пожежно-тактичних навчань,а  також перспективу розвитку взаємовідносин у сфері надзвичайних ситуацій між українськими та польськими рятувальниками, зокрема у співпраці з розробки нових проектів транскордонного співробітництва.

 

 

Проект «Підвищення ефективності транскордонної системи реагування на екологічні ризики: «Томашів Любельський – Жовква – Сокаль» в рамках програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2007-2013»

 

  В жвтні 2012 року в рамках проекту «Підвищення ефективності транскордонної системи реагування на екологічні ризики: «Томашів Любельський – Жовква – Сокаль» для потреб пожежно-рятувальних підрозділів в Жовківському і Сокальському районах Львівської області придбано 2-ва пожежно-рятувальних автомобілі марки «Мерседес-Бенц». Грантом з реалізації данного проекту в розмірі 90% виступив Європейський Союз, вклад партнерів Сокальської і Жовківської районних рад склав 10%.

 

                                      079.jpg image083.jpg  081.jpg

 

Засідання  круглого  столу з питань реалізації у Львівській області проектів міжнародної технічної допомоги в рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна» 2007-2013

 

 

image085.jpg ◄ 21 грудня 2012 року в приміщенні малої сесійної зали Львівської обласної ради відбулося  засідання  круглого  столу з питань реалізації у Львівській області проектів міжнародної технічної допомоги в рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2007-2013».

   На даному заході були присутні заступник голови обласної ради Валерій П’ятак, начальник головного управлінням з питань туризму, євроінтеграції, зовнішніх зв’язків та інвестицій облдержадміністрації Сергій Кисельов, начальник управління міжнародного співробітництва та євроінтеграції облдержадміністрації Лев Захарчишин та ін.

 

087.jpg В рамках круглого столу відбулася презентація восьми проектів міжнародної технічної допомоги, обговорено проблемні питання їх впровадження на території області та необхідні кроки для їх вирішення у 2013 році.

 Працівниками Головного територіального управління Міністерства надзвичайних ситуацій України у Львівській області була представлена презентація-доповідь з реалізації проекту «Розвиток транскордонної системи захисту від загроз природного характеру на українсько-польському кордоні» в рамках якого для рятувальників Львівщини було придбано 2-ва пожежно-рятувальних автомобіля.

  Як показала практика, участь Львівської області у реалізації програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2007-2013» – це серйозний ресурс, як з точки зору фінансового, так із точки зору нового досвіду, нового іміджу організацій, які беруть участь у проектах.

 

IMG_3083.JPGIMG_3090.JPG

4 квітня 2013 року в с. Малехів Жовківського району в готелі «Варшава» відбулася підсумкова конференція по реалізації проекту «Підвищення ефективності транскордонної системи реагування на екологічні ризики: «Томашів Любельський – Жовква – Сокаль», в рамках якого для пожежно-рятувальних підрозділів Сокальського та Жовківського районів закуплено 2-ва пожежно-рятувальних автомобілі марки «Мерседес-Бенц.

    В підсумковій конференції взяли участь заступник голови Львівської облдержадміністрації – Сергій Василенко, заступник голови Львівської обласної ради – Валерій П’ятак,  представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Жовківського та Сокальського районів, із сторони Республіки Польща – Томашів Любельського повіту, представники пожежно-рятувальних підрозділів Львівської області, Львівського державного університету безпеки життєдіяльності та Державної пожежної охорони Люблінського воєводства.

    Під час заходів рятувальники представили придбані в рамках проекту пожежно-рятувальні автомобілі, ознайомили гостей з їх тактико-технічними характеристиками та особливостями ліквідації пожеж, надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру за їх допомогою.

 

 IMG_3093.JPG         IMG_3095.JPG      IMG_3098.JPG

 

  

image0011.jpg   ◄ 2 липня 2014 року представники ГУ ДСНС України у Львівській області, котрі брали активну участь у реалізації проекту «Розвиток транскордонної системи захисту від загроз природного характеру на українсько-польському кордоні» в рамках програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2007-2013» зібралися на чергове засідання з метою планування своєї роботи щодо подальшої діяльності у сфері транскордонного співробітництва.