Програма "Польська допомога 2014-2015"

Проект  «CBRN транскордонна безпека та співпраця» в рамках Програми «Польська допомога 2014-2015»

 


DSC_8135.JPG    ◄ В період з 2 по 3 жовтня 2013 року Головне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Львівській області відвідала делегація Головної школи пожежної служби м. Варшави в рамках майбутньої співпраці в реалізації проекту «CBRN транскордонна безпека та співпраця», який фінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща в рамках Програми «Польська допомога 2014-2015».

   Реалізація заходів спільного проекту надасть можливість:

- підвищити безпеку прикордонних районів через загрози, пов’язані з хімічною, біологічною, радіаційною небезпекою;

- здійснити обмін досвідом в рятувальних заходах від хімічних, біологічних та радіаційних небезпек під час проведення спільних семінарів та навчань;

 - придбати та модернізувати спеціалізоване обладнання, що використовується під час рятувальних операцій з ліквідації хімічних загроз, запобігання забрудненню навколишнього середовища;

                                                             DSC_8142.JPG                  DSC_8156.JPG

 

     По результатах проведеної зустрічі Головне управління офіційно підтвердило свої наміри співучасті в польсько-українському проекті та  активно брати участь в його реалізації.

 


image002.jpg ◄ В період з 17 по 19 вересня 2014 року Головне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Львівській області відвідала делегація Головної школи пожежної служби м. Варшава, яку очолив проректор з наукової роботи, професор, доктор інженерії Анджей Мізерські, в рамках реалізації проекту «CBRN транскордонна безпека та співпраця», який фінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща згідно Програми «Польська допомога 2014-2015» та з метою участі в міжнародній конференції на тему «Хімічні, біологічні, радіологічні і ядерні загрози – безпека і співпраця».

 

 

                                                                image004.jpg      image006.jpg

    Під час міжнародної конференції доповідачами представлялися наступні теми:
- організація системи подолання загроз у сфері радіаційної, хімічної та біологічної небезпеки;
- аналіз загроз в сфері транспортування та обігу небезпечних речовин;
- реагування на надзвичайні ситуації пов’язані із небезпечними речовинами;
- способи і методи ідентифікації загроз на хімічно-небезпечних об’єктах, їх запобігання та подолання;
- сумісність та комплектність протипожежного та аварійно-рятувального обладнання призначеного для ліквідації надзвичайних ситуацій, пов’язаних із викидом радіоактивних та небезпечних хімічних речовин;
- прилади, системи та засоби радіаційного і хімічного контролю навколишнього середовища для ідентифікації радіаційних і хімічних загроз;
- використання піни для ліквідації хімічних та біологічних заражень;
- порятунок від хімічних, біологічних, радіологічних і ядерних загроз в Польщі;
- комплементарність і сумісність рятувального обладнання;
- методи вимірювання - обладнання для виявлення і вимірювання забруднюючих речовин;
- хімічні, біологічні, радіологічні та ядерні загрози в автомобільному транспорті;
- хімічні,біологічні, радіологічні і ядерні загрози на промислових підприємствах.
    В ході конференції присутні мали змогу ознайомитися з усіма видами хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних загроз і найновішим спеціалізованим обладнанням і способами для їх запобігання та ліквідації. 
   

Також сторони обговорили подальші етапи реалізації проекту та перспективи співробітництва в майбутньому.  image008.jpg    Важливо зазначити, що в рамках співпраці в реалізації проекту «CBRN транскордонна безпека та співпраця», який фінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща в рамках Програми «Польська допомога 2014-2015», львівським рятувальникам передадуть сучасні засоби радіаційного та хімічного захисту. До складу спеціалізованого модернізованого обладнання входять: легкі хімічно-захисні костюми, хімічно-стійкі чоботи та рукавиці, комбіновані фільтри, напівмаски із змінними комбінованими фільтрами класу АВЕК2Р3, хімічно-стійкі костюми, мобільний надувний пункт (палатка) дезактивації, апарати на стиснутому повітрі Post AUER, аварійний бандаж, детектор горючих парів та газів, персональний детектор випромінювання типу “Thermo RadEye”, газоаналізатори багатоканальний та одноканальний.

 

 

 

 

image001.jpg 9 грудня 2014 року в рамках Програми «Польська допомога 2014» Головне управління ДСНС України у Львівській області отримало гуманітарну допомогу від Головної школи пожежної служби у Варшаві. Закупівля обладнання, яке безоплатно передали львівським рятувальникам, відбулася під егідою Міністерства закордонних справ Польщі відповідно до Проекту «Хімічна, біологічна, радіаційна загроза – транскордонне забезпечення і співпраця». Отримані засоби використовуватимуться для забезпечення пожежно-рятувальних підрозділів та використання під час ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Так, серед отриманого обладнання є захисні шоломи та одяг, хімічно стійкі костюми й обладнання, різноманітні детектори та газоаналізатори.

 

   Загалом, увесь комплект гуманітарної допомоги складається із майже двадцяти позицій. Така допомога сприятиме розвитку пожежно-рятувальної справи, гарантуватиме безпечні умови праці для рятувальників й сприятиме інтеграції львівського гарнізону в європейську систему безпеки життєдіяльності.   

                                                                image004f.jpg                     image003.jpg

 

5.jpg◄ в період з 27 вересня по 2 жовтня 2015 року львівські рятувальники взяли участь у навчальному курсі «Транскордонне співробітництво у сфері реагування на радіаційні, хімічні та біологічні загрози».

Зазначений захід відбувся у рамках реалізації спільного польсько-українського проекту у сфері цивільного захисту «CBRN транскордонна безпека та співпраця», який фінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща в рамках Програми «Польська допомога 2014-2015».

Навчання включали в себе комплекс теоретичних семінарів і практичних занять. Тренування проводили на базі навчального полігону Вищої пожежної школи Республіки Польща (м. Варшава).

 

 

 

 

3.jpg   1.jpg   4.jpg   6.jpg

 

Під час тренувань хіміки-рятувальники відшліфовували свої навики та знання у таких галузях, як: основні поняття про радіаційний, хімічний та біологічний захист, організація місця аварії з небезпечними речовинами, оцінка загроз та ризиків, ідентифікація небезпечних речовин за допомогою сучасних приладів детектування, види засобів індивідуального захисту та порядок їх використання, відбір проб, порядок та особливості проведення заходів деконтомінації.

 

_3.jpg15 жовтня 2015 року  відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Управління безпекою на воді». Захід був організований в рамках реалізації проекту «Безпечна водa – удосконалення діяльності місцевих органів влади та аварійних служб у відповідь на ризики, пов'язані з водними ресурсами у Львівській області». Вищезазначений проект реалізовується Львівським державним університетом безпеки життєдіяльності та Головною школою пожежної служби Польщі в м. Варшава в рамках програми «Polska pomoc» та фінансується Міністерством закордонних справ Польщі.

Участь у роботі конференції взяли представники Головної школи пожежної служби Польщі в м. Варшава, Головного управління ДСНС України у Львівській області, Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту та Львівської міської Ради.

В рамках конференції українські та польські рятувальники обговорили актуальні питання управління безпекою на водних об’єктах. Зокрема, особливості діяльності міської ланки системи цивільного захисту щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій на воді, екологічної безпеки, співпраці органів місцевого самоврядування та неурядових організацій в галузі безпеки на воді, особливості антикризового управління ліквідацією надзвичайних ситуацій в умовах невизначеності та ризику та інше.

 

_10.jpg   _7.jpg

На конференції неодноразово наголошувалось на важливості співпраці між рятувальними відомствами та навчальними закладами України та Польщі. Багаторічна співпраця – це запорука безпеки українців та поляків.

 

1_1.jpg◄ 24 листопада 2015 року відбувся заключний спільний польсько-український семінар на тему «Шанс розвитку і забезпечення спільних дій», що був організований в рамках проекту «Хімічні, біологічні, радіологічні і ядерні загрози - транскордонна безпека та співпраця» (далі - Проект) відповідно до програми «Польська допомога 2014-2015». Даний Проект започаткований в лютому 2014 року, за фінансування Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

У міжнародному семінарі взяли участь представники Головної школи пожежної служби м. Варшави, Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області та Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.

Учасників семінару привітали очільник рятувальників Львівщини Сергій Дмитровський, керівник проекту - заступник декана факультету інженерного забезпечення та протипожежної безпеки Головної школи пожежної служби м. Варшави Войцех Ярош та заступник Генерального Консула Республіки Польща у м. Львові Лонгіна Путка.

Під час офіційної частини відбулося підписання сертифікату про передачу рятувальникам Львівщини тепловізора марки «FLUKE TIS 40», закупленого польською стороною в рамках Проекту.

2_1.jpg 3d.jpg

Крім того, відбулось урочисте вручення сертифікатів львівським рятувальникам, які в період з 27 вересня по 2 жовтня 2015 року взяли участь у навчальному курсі «Транскордонне співробітництво у сфері реагування на радіаційні, хімічні та біологічні загрози», в м. Варшава, Республіки Польща.

4d.jpg   5d.jpg   6d.jpg

 

Під час семінару присутні мали змогу обмінятися досвідом та ознайомитися з багатьма видами хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних загроз, способами для їх запобігання та ліквідації, а також із сучасним спеціалізованим обладнанням.

 

7d.jpg 8d.jpg

По завершенню семінару обговорено перспективи польсько-українського співробітництва в рамках програми "Польська допомога 2016" в проекті "Хімічні, біологічні, радіологічні і  ядерні загрози - транскордонна безпека та співпраця, частина II".

9d.jpg

Під час зустрічі начальник Головного управління генерал-майор служби цивільного захисту Сергій Дмитровський висловив подяку заступнику декана Головної школи пожежної служби м. Варшави полковнику Войцеху Ярошу, як керівнику проекту, за активну участь у його реалізації та вручив фігуру святого Флоріана від імені усіх рятувальників Львівського гарнізону.