Контраст
Шрифт

Міжнародні пошуково-рятувальні операції

Рятувальні заходи за межами України

Україна приймає активну участь у наданні допомоги країнам постраждалим від надзвичайних ситуацій під егідою ООН, міжнародних організацій, а також на двосторонній основі. Пошуково – рятувальні підрозділи ДСНС України приймали активну участь у таких міжнародних операціях з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Паводки у Республіці Словенія

 

 

 

 

 

 

 

 

в період з 11 по 27 серпня 2023 року українські рятувальники ДСНС в кількості 51 особи брали участь у подоланні наслідків серпневого паводка у Республіці Словенія.

Рятувальники розгорнули пересувний пункт управління, медичний пункт, а також організували зв’язок та визначили порядок залучення людей та техніки для ліквідації наслідків повені. Для українських рятувальників були визначені 2 основні локації для роботи в руслі річки Дрета. Головними завданнями були -  облаштування дамби для берегоукріплення, розширення та зміна русла річки, водовідведення, очистка русла від дерев та сміття, що принесла велика вода. Робота надскладна, адже рятувальникам доводиться постійно працювати в стрімкій течії, для виконання якої фахівці ДСНС застосовували важку інженерну техніку.

Масштабні лісові пожежі на території Грецької Республіки

 

 

 

 

 

 

 

 

в період з 6 по 16 серпня 2021 року рятувальники Львівщини в складі зведеного загону ДСНС України брали участь у гасінні масштабних лісових пожеж на території Греції.

За період проведення робіт зведеним загоном ДСНС ліквідовано окремі осередки пожежі по фронту понад 19 тис. метрів, глибиною до 60 м, ліквідовано низову пожежу на площі 1,7 га та верхову площею 350 кв. метрів, врятовано 2 населених пункти Спатарі та Метохи, зокрема 27 житлових будинків, культову споруду, 33 господарчі будівлі, зерносховище, притулок для собак, 54 вулики та стадо овець, поблизу м. Каматріадес врятовано житловий будинок 2 господарські будівлі, 13 вуликів, 23 гектари оливкового та інжирного саду.

 Паводки в центральній частині Республіки Польща

Flood_1.jpg 

Внаслідок травневих проливних дощів в гірських районах на півдні республіки Польща відбувся підйом води в річках, зокрема в найбільшій річці Вісла. Натиску великої кількості води не витримали захисні споруди на південному сході країни поблизу міст Сандомир і Плоцьк, що призвело до паводків у ряді центральних регіонів Республіки Польща.

У відповідності з «Трактатом між Україною та Республікою Польща про дружнє та добросусідське співробітництво», підписаного в м. Варшава 18 травня 1992 року, керуючись Погодженням між Владою України та Владою Республіки Польща про співробітництво в галузі попередження промислових аварій, стихійних лих та ліквідації їх наслідків, підписаного в м. Варшава 19 липня 2002 року:

◄ в період з 11 по 23 червня 2010 року рятувальники Львівщини в складі зведеного загону МНС України надавали допомогу у ліквідації наслідків паводків в м. Сандомир Республіки Польща.

Flood_3.jpgFlood_4.jpg

 

 

 

 

 

 

 

За період проведення рятувальних заходів було звільнено з водяного полону 365 житлових будинків і споруд та 373 присадибних ділянки, забезпечивши при цьому місцевим жителям нормальні умови життєдіяльності.

Представники влади Республіки Польща та проживаюче населення на затопленій території високо оцінило роботу українських рятувальників з ліквідації наслідків паводків та надання допомоги людям та висловили велику вдячність.

Спільні українсько-польські рятувальні заходи по ліквідації паводків були широко висвітлені у друкованих засобах масової інформації, телебачення та радіо. Окрім того, українські рятувальники були нагороджені нагородами за заслуги перед пожежною охороною Республіки Польща та цінними подарунками.

Flood_8.jpgFlood_7.jpg