ГоловнаДІЯЛЬНІСТЬМіжнародна діяльністьЄВРО-2012
 Версія для друку

 

Проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу

        

 UEFA_1.jpgВ період з 8 червня по 1 липня 2012 року в Україні та Польщі відбувся  14-й чемпіонат Європи з футболу 2012 року. Чемпіонат Європи з футболу 2012 став першим футбольним євротурніром, проведеним в країнах Східної Європи. Львів, в складі чотирьох міст України почесно виборов право приймати футбольні матчі ЄВРО-2012. У турнірі взяли участь 16 збірних команд країн Європи. Львів прийняв футбольне видовище команд з Німеччини, Португалії та Данії. 

 UEFA_2.jpg

Перед приймаючими містами України, Києвом, Львовом, Донецьком та Харковом стояла велика відповідальність за створення сприятливої атмосфери для вболівальників під час проведення турніру, адже  футбольне ЄВРО за значимістю світових спортивних подій посідає третє місце, після літніх Олімпійських ігор та Чемпіонату світу з футболу.


 

UEFA_3.jpgПеред  пожежно-рятувальними службами Львівщини в період підготовки та проведення ЄВРО-2012 ставилось завдання з проведення профілактики та забезпечення пожежної та техногенної безпеки на об’єктах, які залучались під час турніру, а також своєчасного реагування на надзвичайні ситуації, пожежі та інші небезпечні події. 

 

 

 

         На території Львівської області згідно державної цільової програми з підготовки та проведення ЄВРО-2012  було визначено 107 об’єктів, задіяних під час проведення Євро 2012, з них:

 

54 об’єкта готельної інфраструктури;
27 об’єктів культурної спадщини, на яких проводилися реставраційні роботи (музеї, театри, пам’ятки архітектури, тощо);
8 гуртожитків;
8 лікувальних закладів;UEFA_4.jpg

5 стадіонів;
■ 4 пункти перетину кордону;

1 аеропорт.

 

                                                                                UEFA_5.jpg                    UEFA_6.jpg

                           UEFA_7.jpg UEFA_8.jpg

 

 6 об’єктів м. Львова, були визначені, як офіційні місця УЄФА під час проведення ЄВРО-2012:  

                        UEFA_9.jpg    UEFA_11.gif     UEFA_10.jpg

 

  1. Стадіон «Арена-Львів», м. Львів, вул. Стрийська, 199;
  2. Готель «Леополіс», м. Львів, вул. Театральна, 16 (штаб квартира УЄФА);
  3. Готель «Дністер», м. Львів, вул. Матейка, 6 (трансферний готель);
  4. Готель «Нобіліс», м. Львів, вул. Фредра, 7 (трансферний готель);
  5. Стадіон «Скіф», м. Львів, вул. Черемшини, 17 (трансферний тренувальний майданчик);
  6. Офіційна фан-зона «Проспект Свободи», від вул. Торгової до вул. Дорошенка.

  

 UEFA_12.jpg Працівниками наглядово-профілактичного блоку на об’єктах ЄВРО-2012 в період підготовки та проведення чемпіонату здійснювався контроль за виконанням заходів пожежної та техногенної безпеки, зокрема за влаштуванням та справністю систем протипожежного захисту, систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій.  

 

   

 

 

 

 

UEFA_13.jpg   При проектуванні та будівництві стадіону «Арена-Львів» на якому проводились матчі ЄВРО-2012 були впроваджені сучасні комплекси інженерного забезпечення пожежної та техногенної безпеки, які включили наступні системи: 

протипожежне водопостачання для потреб внутрішнього та зовнішнього пожежогасіння;

■  автоматичну пожежну сигналізацію;

■  раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей в разі їх виникнення;

оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей;

■   автоматичне пожежогасіння;

■   протидимний захист;

■   евакуаційне й аварійне освітлення;

■   UEFA_14.jpgблискавкозахист і захисне заземлення;

■   телефонний зв'язок;

■   охоронну сигналізацію; 

диспетчеризацію та управління інженерним устаткуванням, у тому числі протипожежним.

 

    

В період підготовки до ЄВРО-2012 на стадіон «Арена-Львів» розроблено:


інструкції з пожежної безпеки;

 план пожежогасіння стадіону;

UEFA_15.jpgплани евакуації та розрахунок часу евакуації із стадіону;

розрахунок необхідної кількості первинних засобів пожежогасіння;

плани локалізації та ліквідації аварійних ситуацій і аварій, документацію з питань цивільного захисту (паспортизація, ідентифікація, декларація безпеки);

 плани дій з реагування на надзвичайні ситуації:

- на випадок руйнування конструкцій на стадіоні (землетрус, повінь, буревій);

- при зараженні небезпечними хімічними, радіоактивними та біологічними речовинами;

- при відмові систем життєзабезпечення;

план залучення сил МНС Львівського регіону оперативного реагування для забезпечення пожежної та техногенної безпеки в період проведення ЄВРО-2012;

плани дій:

- при порушенні громадського порядку та безпеки;

- при терористичній загрозі;

■ при наданні медичної допомоги.

 

 

                                                                   Вивчення іноземної мови

     

   UEFA_17_ learn english.jpgВідповідно до «Спеціальної програми курсу англійської мови»  працівниками оперативно-диспетчерської служби та оперативного відділу ГТУ МНС України у Львівській області в складі 25 чол. з листопада 2011 року  по травень 2012 року за 100 год. програмою пройдено курс навчання англійської мови в Національному університеті «Львівська політехніка».

         В період проведення ЄВРО-2012 в  складі оперативно-диспетчерської служби Головного територіального управління залучались працівники пожежно-рятувальних підрозділів Львівщини, курсанти та студенти Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, які володіють англійською, німецькою та польськими мовами.

 

 

 

 

Створення та впровадження в м. Львові системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером “112”
 

  UEFA_18_learn english.jpg З метою надання екстреної допомоги громадянам України та гостям Турніру з 01.06.2012 року в ГТУ МНС України в Львівській області за єдиним телефонним номером «112» було забезпечено прийом та обробку дзвінків від абонентів фіксованого зв’язку м. Львова а також прийом та обробку дзвінків на номер «112» від абонентів мобільного зв’язку, що знаходились на території Львівської області та семи областей західного регіону. 
   Протягом періоду з 01.06.2012 р. по 01.07.2012 року оперативно-диспетчерською службою на номер «112» було прийнято 275813 дзвінків, з них оброблено інформацію по 1497 дзвінкам, які скеровані та передані екстреним службам відповідних областей. Прийнято та оброблено інформацію від іноземних громадян по 8 дзвінкам (англійською - 3, німецькою – 1, польською - 4). Максимальне навантаження за добу становило 14189 дзвінків. Працівниками центру психологічного забезпечення надано консультацію 17 особам.

 

 

 

Cемінар «Адаптація аеропортів в ділянці пожежних норм та вимог  відповідно до світових стандартів ICAO. Польський досвід модернізації»

 

     

   UEFA_19.jpg  В період з 8 по 11 квітня 2009 року в рамках підготовки до ЄВРО-2012 в місті Жешуві Республіки Польща проводився семінар «Адаптація аеропортів в ділянці пожежних норм та вимог  відповідно до світових стандартів ICAO. Польський досвід модернізації»  з практичною частиною на одному з аеропортів.

     

    UEFA_20.jpgУчасть в семінарі з українського сторони взяв участь представник ГУ МНС України в Львівській області полковник служби цивільного захисту Рискальчик Василь Васильович та представники ГУ МНС України приймаючих областей ЄВРО-2012, а також Товариства «Зелений Хрест» у Львівській області. З польської сторони були присутні Цезар Адам’як – головний інспектор управління цивільної авіації Міжнародної інспекції авіатранспорту (ICAO) з міста Варшави, а також представники пожежно-рятувальної служби Свєнтокшизького воєводства, пожежної частини аеропорту «Ясьонка» міста Жешув та представники польських фірм виробників пожежного обладнання та спорядження, що відповідає нормам ICAO. 

    Учасники семінару ознайомилися з надсучасною пожежно-рятувальною технікою аеропорту «Ясьонка» міста Жешув, особливостями ліквідації надзвичайних ситуацій пов’язаних з авіапригодами. 

 

                                UEFA_21.jpg        UEFA_22.jpg
 

 

Проведення навчально-методичних зборів психологів МНС України в рамках підготовки та проведення ЄВРО-2012

  

  UEFA_24.jpg UEFA_23.jpg◄ в період з 25 по 27 жовтня 2011 року на базі ГУ МНС України в Львівській області, Львівського державного університету безпеки життєдіяльності МНС України, 3-го Спеціального регіонального центру швидкого реагування ОРС ЦЗ МНС України   (м. Дрогобич)  відбулися навчально-методичні збори практичних психологів МНС України на тему: «Психологічний захист населення під час проведення ЄВРО-2012».

   

 
Відкрили конференцію начальник Центру соціально-гуманітарної роботи та психологічного забезпечення МНС України Алімов Олександр Федорович та начальник ГУ МНС України в Львівській області генерал-майор служби цивільного захисту Дмитровський Сергій Юрійович, які в свою чергу привітали учасників та побажали плідної роботи під час перебування на теренах Львівської області.

 

 UEFA_25.jpgUEFA_26.jpgПід час проведення зборів, були здійснені навчальні візити:

■ на стадіон «Арена-Львів» по вул. Стрийська, 199, де учасники семінару ознайомилися із загальною характеристикою стадіону, системами протипожежного захисту спортивної споруди та порядком забезпечення пожежної та техногенної безпеки на стадіоні під час проведення чемпіонату;  

 
 ■ на міжнародний аеропорт «Львів» по вул. Любінська, 168, де учасникам представлено новий сучасний термінал пропускною здатністю 2000 пасажирів на годину, а також ознайомлено із основними видами небезпек, які можуть виникнути під час функціонування аеропорта та заходами по реагуванню на надзвичайні події і надання допомоги потерпілим;

 

  ■ на офіційну фан-зону, де здійснювався перегляд футбольних матчів ЄВРО-2012 в м. Львові на просп. Свободи. Під час візиту на місце розміщення офіційної фан-зони учасники ознайомилися з ймовірними ризиками, які можуть виникнути під час перебування вболівальників на ній, основними профілактичними заходами з питань пожежної та техногенної безпеки та заходами оперативного реагування пожежно-рятувальних підрозділів на надзвичайні події.  

 

  UEFA_27.jpgUEFA_28.jpgТакож, під час навчально-методичних зборів відпрацьовані практичні питання з надання екстреної психологічної допомоги постраждалим внаслідок змодельованої надзвичайної ситуації на базі пункту екстреної психологічної допомоги.

 

 

 

 

 

 

Проведення навчального семінару в рамках проведення ЄВРО-2012

 

  UEFA_29.jpg UEFA_30.jpg◄ В період з 5 по 9 грудня 2011 року в рамках підготовки та проведення в Україні та Польщі фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу представниками Головного управління МНС України в Львівській області в кількості 10 чол. в готелі «Супутник» в м. Львові взято участь у проведенні семінару на тему «Захист критичної інфраструктури та комплексного планування для особливих заходів».

 

  Навчальний семінар було проведено інструкторами Федерального правоохоронного навчального центру Сполучених Штатів Америки за сприянням посольства США в Україні, в якому окрім рятувальників Львівщини взяли участь представники підрозділів державної прикордонної служби України у Львівській області та обласного управління Міністерства внутрішніх справ України.

 UEFA_31.jpg

   Під час семінару учасники ознайомилися з порядком забезпечення безпеки та громадського порядку під час проведення масштабних спортивних заходів, які проходили в Сполучених Штатах Америки, також здійснено обмін досвідом по реагуванні американських та українських екстрених служб на надзвичайні події.

 

 UEFA_32.jpg   UEFA_33.jpg

 

   Під час проведення семінару учасниками здійснено візит на стадіон «Арена-Львів» та міжнародний аеропорт «Львів», де теоретично відпрацьовані дії з організації та функціонування кризових штабів, організацією заходів щодо запобігання виникнення надзвичайних ситуацій та реагування на них під час проведення спортивних заходів.

  

Комплексне показове пожежно-тактичне навчання з ліквідації наслідків надзвичайних подій на території ДП «Міжнародний аеропорт «Львів»

 

  UEFA_34.jpgUEFA_35.jpg◄ 28 грудня 2011 року на території ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» в рамках підготовки до ЄВРО-2012, проведено пожежно-так  тичні навчання з гасіння літака. За тактичним задумом, внаслідок несправності одного з двигунів літака ЯК-42, на львівському аеропорті була здійснена його аварійна посадка. На місце події направлено пожежну техніку об’єктової пожежної частини аеропорту та підрозділів ГУ МНС України в Львівській області, а також бригади екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

  Пожежно–рятувальні підрозділи МНС було розбито на чотири рятувальні дільниці вздовж злітно-посадкової смуги. Автомобіль об’єктової пожежної частини аеропорту здійснив покриття злітно-посадкової смуги повітряно–механічною піною. Під час аварійної посадки, в літака відірвався двигун, який спалахнув та почав горіти фюзеляж літака. Підрозділи відпрацювали навички з порятунку пасажирів та членів екіпажу літака та здійснювали ліквідацію горіння пального в зоні розгортання рятувальних трапів. 

  Важливим моментом відпрацювання проведення евакуації пасажирів стало встановлення візуальної та голосової комунікації між членами екіпажу та рятувальниками, що здійснюють прийом пасажирів. Це дозволило рятувальникам провести прийом, іммобілізацію та транспортування травмованих потерпілих без завдання додаткових травмувань та шкоди їхньому здоров’ю.

 

UEFA_36.jpg   UEFA_37.jpg   UEFA_38.jpg

   Під час навчань здійснювались дії по вскриттю фюзеляжу за допомогою бензорізів, гідравлічних і пневматичних інструментів та через утворені отвори провести евакуацію блокованих пасажирів, членів екіпажу та ввести стволи на гасіння пожежі всередині літака. Транспортування умовних потерпілих здійснювалось на спеціально розгорнутий сортувальний майданчик, де лікарями надавалась перша медична допомога, організовувалась відправка травмованих у лікувальні заклади міста Львова.

   Також силами Головного управління МНС України в Львівській області було розгорнуто перев’язочний пункт. З усіма потерпілими проводили роботу фахівці групи психологічного забезпечення Головного управління МНС області.  
За оцінкою начальника Головного управління МНС України в Львівській області генерал-майора служби цивільного захисту Сергія Дмитровського, навчання відбулись на високому організаційному та професійному рівні, і найголовніше, що рятувальники МНС та служби аеропорту з поставленим завданням справилися на «відмінно».
  Загалом протягом всього періоду підготовки до проведення ЄВРО-2012 на всіх об’єктах, які були задіяні під час турніру пожежно-рятувальними підрозділами львівського гарнізону проведено навчання щодо ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та гасіння пожеж з оперативно-тактичним їх вивченням.

 

 

 UEFA_39.jpg   UEFA_40.jpg    UEFA_41.jpg

 

 

Організація та проведення комплексних показових навчань на стадіоні “Арена-Львів”

 

 UEFA_42.jpg ◄ В рамках підготовки до ЄВРО-2012 25 квітня 2012 року на стадіоні «Арена-Львів» підрозділами Головного територіального управління МНС України у Львівській області проведено комплексне показове навчання з відпрацюванням практичних навичок з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій і пожеж із залученням служб цивільного захисту м. Львова.

 UEFA_43.jpg 

 

Під час показових навчань на стадіоні «Арена-Львів»: 
  ■ відпрацьовано навички по гасінню пожежі в адміністративній будівлі західної трибуни стадіону, проведенню невідкладних аварійно-рятувальних робіт та евакуації потерпілих;

 UEFA_44.jpg

 

 
 ■ відпрацьовано практичні дії служб стадіону, сил та засобів підрозділів МНС, служб цивільного захисту м. Львова та Львівської області щодо евакуації вболівальників із стадіону, надання їм першої медичної допомоги.

UEFA_45.jpg 

 

 

 

  Спільно з підрозділами Львівського державного міжобласного спеціалізованого комбінату "РАДОН“ відпрацьовано навички по проведенню аварійно-рятувальних робіт по вилученню джерела іонізуючого випромінювання.

 UEFA_46.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

   Під час навчань силами МНС та медичною службою було розгорнуто сортувальний майданчик та польовий шпиталь для надання медичної допомоги потерпілим.

 

 UEFA_47.jpg UEFA_48.jpg

 

      Головним територіальним управлінням на зовнішньому периметрі стадіону було розгорнуто пункт санітарної обробки та відпрацьовано практичні навички з деконтамінації людей у разі виникнення надзвичайної ситуації на стадіоні, пов’язаної з небезпечними речовинами.

 

  Під час навчань психологами Головного територіального управління умовним потерпілим під час виникнення ймовірної надзвичайної ситуації на стадіоні надавалась необхідна психологічна допомога.

 

 UEFA_49.jpg UEFA_50.jpg

  

 

  Представники влади, посадові особи МНС України, дирекції з підготовки до ЄВРО-2012 та гості високо оцінили хід проведення пожежно-тактичних навчань проведених на стадіоні «Арена-Львів». 

 

UEFA_51.jpg

 

Придбання пожежно-рятувальної техніки в рамках підготовки до ЄВРО-2012  

 

   Для потреб Головного територіального управління Міністерства надзвичайних ситуацій України у Львівській області згідно «Галузевої програми МНС України та Регіональної програми з підготовки та проведення ЄВРО-2012» протягом 2009-2012р.р. придбано вісім пожежних автоцистерн.

 

 

  UEFA_52.jpg UEFA_53.jpg UEFA_54.jpg 

 

 

 

Проведення навчання з волонтерами приймаючого міста

 

  UEFA_54.png ◄ 5 травня 2012 року представниками ГТУ МНС України у Львівській області в Національному університеті «Львівська Політехніка» взято участь у проведенні навчання-тренінгу по питаннях безпеки життєдіяльності з персоналом волонтерів (добровольців), який залучався до забезпечення безпеки та правопорядку під час проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу у м. Львові.
   Під час навчання волонтерам представлено презентацію щодо ризиків пов’язаних з надзвичайними ситуаціями техногенного та природного характеру, які можуть виникнути на території Львівської області.

 

 

 

UEFA_56.jpg З волонтерами теоретично відпрацьовані дії по наступних надзвичайних подіях:
■ під час стихійного лиха (землетрус, смерч, гроза, злива);
■ при пожежі;
■ при хімічному зараженні;
■ при виявленні підозрілого предмету;
■ при розливі ртуті;
 

 

   Завдяки спільній злагодженій роботі команди волонтерів, стюардів, працівників МНС, правоохоронних органів, медичної служби під час проведення ЄВРО-2012 в м. Львові забезпечено комфортне та безпечне перебування вболівальників, які відчули атмосферу неповторного футбольного свята та запам’ятали гостинність Львова.    

 

 

Забезпечення пожежної та техногенної безпеки під час проведення футбольних матчів ЄВРО-2012 на стадіоні «Арена-Львів» та на офіційній фан-зоні

  

UEFA_57.jpgUEFA_58.jpgПід час проведення футбольних матчів ЄВРО-2012 в м. Львові на стадіоні «Арена-Львів»:

09.06.2012 року, Німеччина – Португалія;

13.06.2012 року, Данія – Португалія;

17.06.2012 року, Німеччина – Данія.

силами та засобами Головного територіального управління МНС України у Львівській області проведено забезпечення пожежної та техногенної безпеки згідно погодженого розрахунку з дирекцію з будівництва об’єктів до ЄВРО-2012 у м. Львові» в кількості 9 одиниць пожежно-рятувальної техніки та 60 чол. особового складу. 

 

UEFA_59.jpg Чергування особового складу МНС під час матчів ЄВРО-2012 здійснювалось безпосередньо на стадіоні «Арена-Львів» так і на зовнішньому периметрі спортивної споруди. Завдяки спільній злагодженій роботі представників всіх служб, які залучались для забезпечення безпеки та громадського порядку під час матчів ЄВРО-2012 не допущено жодної надзвичайної події, яка б могла загрожувати життю та здоров’ю вболівальників. 

 

  Загалом для забезпечення пожежної та техногенної безпеки, заходів оперативного реагування щоденно в період проведення ЄВРО-2012 Головним територіальним управлінням МНС України у Львівській області в підпорядкованих пожежно-рятувальних підрозділах, об’єктах ЄВРО-2012 задіювалось близько 600 чол. особового складу та 150 одиниць техніки.
    Згідно плану залучення сил МНС львівського регіону для реагування на надзвичайні ситуації був створений резерв підрозділів МНС сусідніх областей (Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької), Ніжинського авіаційного загону МНС, а також 3-го Спеціального регіонального центру швидкого реагування (м. Дрогобич), Львівського університету безпеки життєдіяльності МНС, Львівського державного міжобласного спецкомбінату "РАДОН", в кількості 465 чол. особового складу та 76 одиниць техніки.
   Під час всього періоду проведення ЄВРО-2012 в складі об’єктових оперативних штабів та груп на об’єктах ЄВРО було задіяно 38 працівників ГТУ МНС України у Львівській області в тому числі в складі регіонального штабу з питань безпеки та правопорядку, який здійснював загальний моніторинг по забезпеченню громадської безпеки та правопорядку на території м. Львова та Львівської області.  
    Також слід зазначити, що в період з 8 червня по 2 липня 2012 року інформаційно-аналітичною групою Львівського регіонального міжвідомчого координаційного штабу з питань безпеки та правопорядку постійно проводився аналіз ризиків та загрози безпечному проведенню ЄВРО-2012 та відповідно було забезпечено здійснення заходів для недопущення їх виникнення.

  UEFA_61.jpg UEFA_60.jpgВ період роботи офіційної фан-зони з 07 червня по 02 липня 2012 року яка функціонувала для перегляду футбольних матчів ЄВРО-2012 в центральній частині міста, силами Головного територіального управління МНС України у Львівській області та Львівського державного університету безпеки життєдіяльності МНС України було організовано патрулювання по забезпеченню пожежної та техногенної безпеки.  

   Згідно статистичних даних загальна цифра відвідування фан-зони під час проведення ЄВРО-2012 становила понад півмільйона вболівальників.  Найбільша кількість людей, які одночасно перебували у фан-зоні зафіксована близько 30 тисяч. Важливим є те, що незважаючи на велике навантаження офіційної фан-зони вболівальниками, забезпечення безпеки та громадського порядку проведено на високому рівні. 

      Проведення ЄВРО-2012 в м. Львові було серйозним іспитом для команди Львівської області, яка протягом 2008-2012 р.р. займалась підготовкою та проведенням в м. Львові ЄВРО-2012,  і водночас дало унікальний досвід з проведення міжнародних спортивних подій.

 

    Твіт