ГоловнаОстанні новини9 Листопада, 2018р.
 Версія для друку

У Бродах відбулись навчання з ліквідації пожежі нафтопродуктів

Опубліковано: 09.11.2018, 11:13

8 листопада на базі лінійно-виробничої диспетчерської станції «Броди» філії магістрального нафтопроводу «Дружба»  відбулись тактико-показові  навчання з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації та пожежі на потенційно-небезпечному об’єкті.

Метою  навчань є відпрацювання взаємодії між аварійно-рятувальними підрозділами ДСНС Львівській області  та службами цивільного захисту Бродівського району у випадку ліквідації надзвичайної події на території резервуарного парку  лінійно-виробничої диспетчерської станції «Броди».

Навчання передбачали проведення теоретичної та практичної фази. Спочатку рятувальникам розповіли про основні характеристики потенційно-небезпечного об’єкту, та ризики, що можуть на ньому виникнути у випадку кризи. Наявність значної кількості нафтопродуктів на території парку свідчить про високий рівень небезпеки у випадку виникнення пожежі. Відповідно, усі дії вогнеборців у випадку біди на цьому об’єкті, повинні бути відпрацьовані до автоматизму.

Також фахівці ДСНС вивчали можливості пожежно-рятувальної техніки, яку слід залучати до ліквідації пожеж на таких об’єктах.

Далі рятувальники  спільно із службами цивільного захисту району відпрацювали порядок дій при ліквідації масштабних пожеж та надзвичайних ситуацій на об'єктах зберігання та переробки нафтопродуктів. Особливу увагу зосередили на взаємоінформуванні між залученими службами, та відпрацюванню спільних дій між підрозділами ДСНС й відомчою пожежною охороною об'єкту.

Згідно тактичного задуму, через розгерметизацію резервуару стався витік нафтопродукту в обвалування з подальшим його займанням. Першочергово до місця події прибуває пожежна команда ЛВДС «Броди». Отримавши підтвердження 3 рангу виклику, на місце події прибувають найближчі пожежно-рятувальні підрозділи.

 Рятувальники здійснюють охолодження стінок резервуару, що горить та сусідніх резервуарів. Далі вогнеборці здійснюють пінну атаку для повного ліквідації пожежі та завершують охолодження резервуарів.

Також рятувальники відпрацьовували дії у випадку звучання сигналу «Відхід». Такий сигнал подається аби гарантувати безпеку вогнеборцям, у випадку виникнення небезпеки закипання нафтопродуктів у резервуарах та загрози їх розгерметизації. Заступник начальника оперативно-координаційного центру з питань оперативного реагування ГУ ДСНС України у Львівській області Володимир Дубасюк зазначає: « Не зважаючи на те, що рятувальники вживають усіх можливих засобів для гасіння пожеж, не варто забувати, що не всі пожежі можна загасити. І особовий склад має вміти в деяких критичних ситуаціях залишити свої позиції та відійти, задля збереження свого життя та здоров’я».

Одним із елементів навчань було відпрацювання дій пожежно-рятувальних підрозділів при деблокуванні потерпілого внаслідок ДТП, яка виникла з легковим автомобілем. Рятувальники відпрацьовували взаємодію з медиками та поліцією. Для досягнення навчальних цілей, рятувальники надавали домедичну допомогу самостійно.

Загалом до участі у навчаннях залучили близько 50 вогнеборців та 7 одиниць техніки.

DSC_1445.JPG DSC_1524.JPG

DSC_1634.JPG DSC_1663.JPG

 
  Більше фото за цим посиланням http://lviv.dsns.gov.ua/ua/Foto-GU-MNS-v-Lvivskiy-obl/10252.html

 

 

 

 

 


   
Останні новини
26 Квітня14:54 Попередження про грози на території області
26 Квітня14:31 Напередодні Великодніх свят рятувальники перевірили стан пожежної та техногенної безпеки храмів Львівщини (ВІДЕО)
26 Квітня12:00 Рятувальники Львівщини слідкують за дотриманням пожежної безпеки в будинках підвищеної поверховості
26 Квітня11:51 Турківський район: екстрені служби відпрацьовують взаємодію в кризових ситуаціях
26 Квітня10:13 Звернення начальника Головного управління ДСНС України у Львівській області Юрія Кагітіна з нагоди 33-х роковин Чорнобильської катастрофи
26 Квітня09:21 Звернення Голови ДСНС України Миколи Чечоткіна до ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС
25 Квітня15:34 Львівські рятувальники провели навчання з ліквідації умовної пожежі в гуртожитку Львівського коледжу будівництва, архітектури та дизайну
25 Квітня11:28 Самбірський район: рятувальники разом із школярами ліквідували «умовну пожежу»
23 Квітня15:11 Львівська команда рятувальників перемогла на чемпіонаті України зі спортивного туризму
23 Квітня11:28 Привітання Голови ДСНС України Миколи Чечоткіна з Всеукраїнським днем психолога!
22 Квітня16:53 Борислав: школярі знайомляться з роботою екстрених служб
22 Квітня16:09 Попередження про грози та пориви вітру
22 Квітня15:01 Напередодні Великодня рятувальники перевіряють стан пожежної безпеки храмів
22 Квітня14:49 Школярі випробували себе у ролі вогнеборців
21 Квітня13:52 785 рятувальників та 245 одиниць спецтехніки гарантують безпеку громадян під час проведення другого туру виборів Президента України у Львівській області
Останні новини