ГоловнаОстанні новини11 Травня, 2019р.
 Версія для друку

Культура безпеки у місті – яка вона?

Опубліковано: 11.05.2019, 10:12

Зараз у Львівській області триває перевірка технічного стану вуличних пожежних гідрантів. Спостерігаємо тенденцію, що мешканці не завжди дотримуються вимог правил дорожнього руху та пожежної безпеки, які сприяють оперативному реагуванню пожежно-рятувальних підрозділів у випадку надзвичайної ситуації.

Хочемо нагадати кілька простих правил, дотримання яких дозволить екстреним службам безперешкодно виконувати свою роботу з порятунку людей та їх майна.

Згідно з Правилами дорожнього руху в Україні, у разі наближення транспортного засобу з увімкненим проблисковим маячком синього кольору і (або) спеціальним звуковим сигналом пішоходи повинні утриматися від переходу проїзної частини або негайно залишити її.

У випадку наближення транспортного засобу з увімкненим синім проблисковим маячком та (або) спеціальним звуковим сигналом водії інших транспортних засобів, які можуть створювати йому перешкоду для руху, зобов’язані дати йому дорогу і забезпечити безперешкодний проїзд зазначеного транспортного засобу.

Забороняється здійснювати обгін і випередження транспортних засобів з увімкненими проблисковими маячками синього кольору.

Окрім того, у житловій зоні забороняється стоянка транспортних засобів поза спеціально відведеними місцями і таке їх розташування, яке ускладнює рух пішоходів і проїзд оперативних чи спеціальних транспортних засобів, у тому числі під’їзд до житлових будівель.

Нагадуємо, що наближаючись до нерухомого транспортного засобу з увімкненим проблисковим маячком синього кольору та спеціальним звуковим сигналом (або без увімкненого спеціального звукового сигналу), що стоїть на узбіччі (біля проїзної частини) або на проїзній частині, водій повинен  знизити швидкість до 40 км/год. та у випадку подання регулювальником відповідного сигналу зупинитися. Продовжувати рух можна лише з дозволу регулювальника.

Забороняється стоянка транспорту у наскрізних проїздах будівель, на відстані менше 10 м від в'їзних воріт на територію об'єктів, менше 5 м від пожежних гідрантів, забірних пристроїв вододжерел, пожежного обладнання та інвентарю, на поворотних майданчиках тупикових проїздів. У зазначених місцях встановлюються (вивішуються) відповідні заборонні знаки.

Також, згідно з Правилами пожежної безпеки в Україні:

Для спрощення пошуку пожежних гідрантів пожежники додатково здійснюють позначення місць розташування пожежних гідрантів. Таке спрощення дає можливість оперативно знайти пожежний гідрант, у тому числі взимку.

Власник (орендар або інша особа, у користуванні якої перебуває об’єкт) має забезпечувати вільний доступ до пожежних гідрантів у будь-яку пору року.

Автомобільні дороги, проїзди й проходи до будівель, споруд, пожежних вододжерел, підступи до зовнішніх стаціонарних пожежних драбин, пожежного інвентарю, обладнання та засобів пожежогасіння мають бути завжди вільними, утримуватися справними, взимку очищатися від снігу. Забороняється зменшувати ширину доріг та проїздів для пожежних автомобілів.

 


   
Останні новини
24 Травня11:40 Рятувальники вправлялися у гасінні пожежі й порятунку людей у аграрному центрі (ВІДЕО)
24 Травня10:47 Червоноград: рятувальники перевіряють готовність служб цивільного захисту району до реагування на надзвичайні події
23 Травня16:26 Представники диспетчерських служб області обговорили перспективи системи взаємоінформування
23 Травня15:57 Червоноград: рятувальники перевіряють справність пожежних гідрантів у місті
23 Травня08:22 Попередження про підйом рівня води у річках
21 Травня11:08 Львівський рятувальник став призером Фестивалю героїко-патріотичної пісні
21 Травня09:41 Штормове попередження
20 Травня17:48 Рятувальники нагадали суддям правила поведінки під час пожежі
20 Травня16:49 Львівські рятувальники стали учасниками Фестивалю дитячого читання «Книгоманія»
20 Травня15:36 Нагороджено переможців Всеукраїнського конкурсу «Кращий пожежний – це ти обережний»
16 Травня15:01 Львівські рятувальники святкують День вишиванки
16 Травня10:48 Привітання начальника Головного управління ДСНС України у Львівській області Юрія Кагітіна з Днем вишиванки
15 Травня14:56 Попередження про опади та туман на території області
15 Травня10:28 Червоноград: рятувальники нагадають місцевим мешканцям правила безпеки
14 Травня15:44 Попередження про туман та грози 15 травня
Останні новини