ГоловнаОстанні новини11 Травня, 2019р.
 Версія для друку

Культура безпеки у місті – яка вона?

Опубліковано: 11.05.2019, 10:12

Зараз у Львівській області триває перевірка технічного стану вуличних пожежних гідрантів. Спостерігаємо тенденцію, що мешканці не завжди дотримуються вимог правил дорожнього руху та пожежної безпеки, які сприяють оперативному реагуванню пожежно-рятувальних підрозділів у випадку надзвичайної ситуації.

Хочемо нагадати кілька простих правил, дотримання яких дозволить екстреним службам безперешкодно виконувати свою роботу з порятунку людей та їх майна.

Згідно з Правилами дорожнього руху в Україні, у разі наближення транспортного засобу з увімкненим проблисковим маячком синього кольору і (або) спеціальним звуковим сигналом пішоходи повинні утриматися від переходу проїзної частини або негайно залишити її.

У випадку наближення транспортного засобу з увімкненим синім проблисковим маячком та (або) спеціальним звуковим сигналом водії інших транспортних засобів, які можуть створювати йому перешкоду для руху, зобов’язані дати йому дорогу і забезпечити безперешкодний проїзд зазначеного транспортного засобу.

Забороняється здійснювати обгін і випередження транспортних засобів з увімкненими проблисковими маячками синього кольору.

Окрім того, у житловій зоні забороняється стоянка транспортних засобів поза спеціально відведеними місцями і таке їх розташування, яке ускладнює рух пішоходів і проїзд оперативних чи спеціальних транспортних засобів, у тому числі під’їзд до житлових будівель.

Нагадуємо, що наближаючись до нерухомого транспортного засобу з увімкненим проблисковим маячком синього кольору та спеціальним звуковим сигналом (або без увімкненого спеціального звукового сигналу), що стоїть на узбіччі (біля проїзної частини) або на проїзній частині, водій повинен  знизити швидкість до 40 км/год. та у випадку подання регулювальником відповідного сигналу зупинитися. Продовжувати рух можна лише з дозволу регулювальника.

Забороняється стоянка транспорту у наскрізних проїздах будівель, на відстані менше 10 м від в'їзних воріт на територію об'єктів, менше 5 м від пожежних гідрантів, забірних пристроїв вододжерел, пожежного обладнання та інвентарю, на поворотних майданчиках тупикових проїздів. У зазначених місцях встановлюються (вивішуються) відповідні заборонні знаки.

Також, згідно з Правилами пожежної безпеки в Україні:

Для спрощення пошуку пожежних гідрантів пожежники додатково здійснюють позначення місць розташування пожежних гідрантів. Таке спрощення дає можливість оперативно знайти пожежний гідрант, у тому числі взимку.

Власник (орендар або інша особа, у користуванні якої перебуває об’єкт) має забезпечувати вільний доступ до пожежних гідрантів у будь-яку пору року.

Автомобільні дороги, проїзди й проходи до будівель, споруд, пожежних вододжерел, підступи до зовнішніх стаціонарних пожежних драбин, пожежного інвентарю, обладнання та засобів пожежогасіння мають бути завжди вільними, утримуватися справними, взимку очищатися від снігу. Забороняється зменшувати ширину доріг та проїздів для пожежних автомобілів.

 


   
Останні новини
23 Серпня11:45 Привітання начальника ГУ ДСНС України у Львівській області Юрія Кагітіна з Днем Державного прапора України!
22 Серпня16:51 Рятувальники закликають мешканців району бути обережними під час відпочинку на водних об’єктах
22 Серпня14:51 Львівських рятувальників привітали з нагоди Дня незалежності України
21 Серпня15:23 У Брюховичах відбулись змагання з пожежно-прикладного спорту (ФОТО, ВІДЕО)
19 Серпня16:54 На Львівщині збережеться надзвичайна пожежна небезпека
16 Серпня16:28 Працівники ДСНС провели інформаційне відпрацювання у с. Терновиця Яворівського району
16 Серпня16:00 Львівські рятувальники застерігають: відпочивайте на воді безпечно
14 Серпня11:11 Штормове попередження на території Львівської області
12 Серпня17:32 Рятувальники львівщини закликають мешканців області не спалювати сухостій!
6 Серпня10:56 З початку року піротехніки ДСНС України вилучили та знищили понад 32 тисячі вибухонебезпечних предметів
2 Серпня13:56 На Львівщині рятувальники оглядали місця збирання та зберігання врожаю
31 Липня16:22 Паркування авто на гідрантах - це велика проблема!
31 Липня12:33 З початку року піротехніки ДСНС України вилучили та знищили понад 32 тисячі вибухонебезпечних предметів
23 Липня17:54 м. Кам'янка-Бузька: рятувальники провели навчання для працівників одного із підприємств
22 Липня11:05 Інформація щодо погодних умов на території області 22 липня
Останні новини