ГоловнаОстанні новини10 Червня, 2021р.
 Версія для друку

На Івано-Франківщині відбулись навчання рятувальників у вигляді змагань, в рамках підсумкової польової конференції

Опубліковано: 10.06.2021, 11:48

На Івано-Франківщині відбулась підсумкова польова конференція з навчанням в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020

9 червня, на території ТК Буковель, що у селі Поляниця, Івано-Франківської області, відбулася підсумкова польова конференція з навчанням в рамках проєкту «Спільний захист людей та навколишнього середовища шляхом створення українсько-польської системи попередження та реагування на катастрофи в Карпатському Єврорегіоні» Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020.

У конференції взяли участь партнери проєкту - представники Головних управлінь ДСНС України в Івано-Франківській, Львівській та Закарпатській областях, Представництва у Львові Спільного технічного секретаріату Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020, представники ДСНС України та влади, в онлайн режимі долучились партнери проєкту - представники Воєвудської комендатури Державної пожежної служби в Жешові, Республіки Польща.

З вітальним словом до присутніх звернувся начальник Головного управління ДСНС України в Івано-Франківській області Володимир Чернецький та зазначив, що такі проєкти є надзвичайно важливими для Карпатського регіону. Адже, найголовніше –забезпечити безпеку мешканцям, котрі тут проживають та відпочивають.

Про результати реалізації даного Проєкту для кожної із областей розповіли присутнім партнери Проєкту – представники Головних управлінь Івано-Франківщини, Львівщини та Закарпаття.

У своєму виступі виконавча директорка Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» Галина Литвин зазначила, що завдяки Проєкту придбано 13 автомобілів для рятувальників українських Карпат, збудовано приміщення для тренування рятувальників у Перемишлі, проведено навчання для рятувальників. Також від Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна» Галина Литвин вручила Подяки за співпрацю у реалізації транскордонного проєкту начальнику ГУ ДСНС в Івано-Франківській області Володимиру Чернецькому, начальнику ГУ ДСНС у Львівській області Юрію Кагітіну та начальнику ГУ ДСНС у Закарпатській області Роману Гудаку.

            Додатково: Проєкт реалізується Асоціацією органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» у партнерстві з Головними управліннями ДСНС України у Львівській, Закарпатській та в Івано-Франківській областях і Воєводською комендатурою Державної пожежної служби в Жешуві за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь - Україна 2014-2020. Бюджет проєкту складає 1 842 438,00 євро (у тому числі грант ЄС – 1 658 174,20 євро). Метою проєкту є підвищення рівня безпеки в карпатському регіоні шляхом зміцнення спроможності регіональних служб пожежної охорони та надзвичайних ситуацій, скорочення часу реагування на катастрофи в гірській місцевості.

Наступним етапом були навчання у вигляді змагань, в яких брали участь рятувальники Івано-Франківщини, Львівщини та Закарпаття. Начальник Головного управління ДСНС України в Івано-Франківській області Володимир Чернецький привітав учасників змагань, побажав їм спортивної наснаги та вдалого проходження нелегкої дистанції.

Самі змагання складалися із забігу на вершину гори, дистанцією в 1 км (перепад висоти близько 300 м від початку дистанції до її закінчення) із перешкодами, розподіленими по всій дистанції (7 етапів). Дану дистанцію долали 5 пожежних-рятувальників, одягнених у спеціальний захисний одяг та спорядження. Кожна команда несла із собою спорядження (цифрову радіостанцію, пожежний ствол, два рукави діаметром 51 мм, кувалду, вогнегасник ВП-5, бензопилу, ноші для транспортування постраждалого, медичну сумку). Спочатку команди проходили силові тренажери «Кайзер», розташовані на відстані 230 м від старту. Ударами кувалди кожен учасник повинен був перемістити «балку», вагою 72 кг, на відстань 1 метр. На наступному етапі змагань була влаштована переправа за допомогою дерев`яної колоди, яка знаходилась на відстані 280 м від старту. Команда повинна була поставити все спорядження біля колоди, взяти та перенести колоду на відстань 20 м вперед, повернутися за спорядженням та пройти з усім цим по колоді. Даний етап є дуже доречним для гірської місцевості тому, що виникає багато труднощів під час переходу на іншу сторону через западини, провалля, великі і глибокі ями або яри, стрімкі урвища чи гірські ущелини. Далі команда зі своїм спорядженням проходила завали у лісі, а тоді кожен учасник команди за допомогою вогнегасника ВП-5 повинен був загасити осередок лісової пожежі (на відстані 800 м від початку дистанції знаходились ємності з горючою рідиною). Часто буває, що при слідуванні до місця пожежі в умовах гірської місцевості та під час сильного вітру, на шляху слідування можуть зустрічатися й інші пожежі чи загорання, де рятувальники повинні прийняти рішення щодо їх гасіння. У наступному етапі змагань потрібно було розрізати дерев`яну колоду за допомогою бензопили. Учасники команди повинні були відрізати 2 частини колоди по 30 см, залишити бензопилу на місці, а тоді продовжувати рух далі. Не завжди можливо пробратись під поваленими деревами чи пройти повз них, оскільки їх може бути значна кількість. Тому, й потрібно було розрізати дерево, яке перешкоджало руху рятувальників до місця пожежі. В наступному етапі потрібно було загасити лісову пожежу за допомогою пожежного ствола. На місці, на відстані 950 метрів від початку дистанції, було розташовано магістральні лінії із розгалуженнями, заповненими водою. Учасники команди повинні були від розгалуження прокласти робочу лінію за допомогою двох рукавів, діаметром 51 мм, пожежного ствола та за допомогою водяного струменя збити ціль, перекрити розгалуження та продовжити рухатись далі.

Завершальним етапом змагань було транспортування постраждалого до місця надання першої медичної допомоги. На місці, де здійснювалось гасіння умовної лісової пожежі знаходився потерпілий (манекен), вагою 80 кг. Команді необхідно було наблизитись до потерпілого, зафіксувати шийний відділ хребта, перемістити манекен на спинальну дошку,зафіксувати за допомогою всіх пасів, а тоді вже транспортувати потерпілого до фінішу.

Під час сьогоднішніх змагань команди-рятувальників продемонстрували присутнім з якими труднощами доводиться зіштовхуватися під час гасіння пожеж в гірській місцевості, долаючи різноманітні перешкоди.

По завершенні змагань, за активну підтримку та значний вклад в реалізацію проєкту «Спільний захист людей і навколишнього середовища шляхом створення українсько-польської системи попередження та реагування на катастрофи в Карпатському Єврорегіоні» Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020» , начальник Головного управління ДСНС України в Івано-Франківській області Володимир Чернецький вручив Подяки виконавчій директорці Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна» Галині Литвин, проектним менеджерам Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна» Ірині Луцюк та Ірині Лещук, старшим експертам Представництва у Львові Спільного технічного секретаріату Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна Василю Хім’яку та Олені Зубрицькій.

За участь у змаганнях команди-рятувальників Головних управлінь ДСНС України у Львівській, Закарпатській та Івано-Франківській областях були нагороджені грамотами та медалями.

«Ми всі стали свідками справжнього спортивного дійства - змагання «Підкорення вершини гори». Сьогодні немає ні переможців, ні переможених – перемогла дружба, - зазначив Володимир Чернецький.

DSC_4202.JPGDSC_4260.JPGDSC_4448.JPGDSC_4504.JPGDSC_4520.JPGDSC_4531.JPGDSC_4623.JPGDSC_4659.JPG


   
Останні новини
18 Червня15:43 Увага! Попередження про грози
18 Червня14:53 Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков вручив державні та відомчі нагороди працівникам системи МВС
18 Червня14:40 Гарних та безпечних вихідних
17 Червня15:14 Увага! Пожежна небезпека
16 Червня14:26 Увага! Попередження про туман
16 Червня10:19 Увага! Попередження про грози
15 Червня18:09 Вітаємо команду "Галицькі Леви" з ІІ місцем
15 Червня17:16 У перший місяць літа на водоймах країни загинуло вже 9 дітей!
15 Червня09:43 Відбувся розподіл випускників вищого навчального закладу Львівського державного університету безпеки життєдіяльності
14 Червня11:17 Упродовж минулого тижня підрозділи ДСНС України врятували 22 людини та ліквідували 816 пожеж
14 Червня11:15 У перший місяць літа на водоймах країни загинуло вже 8 дітей!
13 Червня10:00 Штормове попередження
12 Червня09:01 Служба порятунку закликає не провокувати пожежі в екосистемах країни!
12 Червня08:58 Від початку літа на водоймах України загинуло 23 людини — рятувальники закликають не нехтувати правилами безпеки під час відпочинку!
11 Червня19:06 Визначились переможці змагань "Найсильніший пожежний-рятувальник Київ-2021"
Останні новини