ГоловнаДІЯЛЬНІСТЬМіжнародна діяльністьПрограми міжнародного співробітництваПрограма "Польща-Білорусь-Україна 2014-2020"
 Версія для друку

 

pbu_2014_logo.jpgПрограма транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна вже 15 років підтримує процеси розвитку на прикордонній території Польщі, Білорусі та України шляхом фінансування різноманітних проектів. Усі проекти, що фінансуються у рамках Програми Польща-Білорусь-Україна, є некомерційними та сприяють поліпшенню якості життя мешканців східної Польщі та Західної України і Білорусі. Всі проекти, що фінансуються у рамках Програми, демонструють сильний транскордонний ефект не лише завдяки партнерству між інституціями цих трьох країн, але насамперед завдяки результатам діяльності та позитивному впливу цих проектів на прикордонні території.

У програмному періоді 2014-2020 Програма діє у рамках Європейського інструменту сусідства (далі - ЄІС). ЄІС підтримує сталий розвиток на території зовнішніх кордонів ЄС, допомагає вирівнювати рівень життя мешканців та вирішувати спільні проблеми через кордони.

 

Довідка:

Перший період Програми було реалізовано в 2004-2006 роках. На той час структура Програми та фінансування проектів були набагато складнішими, ніж зараз (у Польщі проекти фінансувались Європейським фондом регіонального розвитку, а у Білорусі та Україні - TACIS). Разом з цим, у цьому періоді у рамках загального бюджету ЄС у 45,8 млн. євро, було профінансовано 167 проектів, спрямованих на розвиток прикордонних територій.

У рамках Програми 2007-2013 Програма реалізувалась у рамках Європейського Інструменту сусідства і партнерства. Фінансування Програми ЄС було суттєво збільшено до 170 млн. євро, що дало змогу реалізувати 117 проектів. Ці проекти принесли позитивні зміни у таких сферах, як соціальна інфраструктура, охорона здоров'я, освіта, туризм, охорона культурної спадщини, безпека та інфраструктура та діяльність пунктів перетину кордону.

 

За розміром бюджету Програма Польща-Білорусь-Україна є найбільшою програмою ЄІС Програмою транскордонного співробітництва на кордонах ЄС -  165 млн. євро буде виділено з програми на проекти, спрямовані на захист та промоцію культурної та природної спадщини прикордонних територій, транспортну інфраструктуру регіонів, вдосконалення інфраструктури та роботи пунктів перетину кордону, а також розвиток служб охорони здоров'я та громадської безпеки.

 

Довідка:

Наприкінці 2016 року Головним управлінням ДСНС України у Львівській області сформовано і подано чотири концептуальні ноти проектних заявок для участі в Програмі «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020».

14-15 березня 2017 року, згідно рішення Комітету з відбору проектів прийнятого під час засідання у Варшаві, за участі Голови Комітету, три проекти було відібрано і допущено до наступного етапу Програми.

Зокрема відібрано наступні проекти:

- «Впровадження регіональної системи радіаційного та хімічного моніторингу на транскордонній території». Даний проект передбачає впровадження в майбутньому першої регіональної автоматизованої мережі радіаційного моніторингу. Враховуючи те, що така мережа функціонує у Польщі, її базові принципи будуть використані на етапі розвитку такої мережі в Україні.

- «Спільний захист людей та навколишнього середовища шляхом створення україно-польської системи попередження та реагування на катастрофи в Єврорегіоні Карпати». Проект розрахований на забезпечення транскордонних територій спеціалізованим обладнанням, для ліквідації надзвичайних ситуацій в гірській місцевості Карпатського регіону.

-  «Спільні виклики – спільні дії»: безпека транскордонних водотоків басейну річки Західний Буг. Основною метою проекту є підвищення рівня безпеки транскордонного водотоку річки Буг за рахунок вдосконалення обладнання пожежних і рятувальників Львівської області та Люблінського воєводства для спільного реагування на виклики спричинені хімічним забрудненнями та різними техногенними катастрофами.

23 березня 2018 року у м.Варшава (Республіка Польща) остаточним рішенням Комітету з відбору проектів згідно Програми «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020» відібрано проект «Спільний захист людей та навколишнього середовища шляхом створення україно-польської системи попередження та реагування на катастрофи в Єврорегіоні Карпати». Головним бенефіціаром Проекту є Асоціацію органів місцевого самоврядування "Єврорегіон Карпати - Україна".

 

DSC_0596.JPG15 березня 2019 року відбулася робоча зустріч керівництва Головного управління ДСНС України у Львівській області із виконавчим директором Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» Галиною Литвин та координаторами проекту.

 

Зустріч провели в рамках реалізації проекту “Спільний захист людей та навколишнього середовища шляхом створення українсько-польської системи попередження та реагування на катастрофи в Карпатському Єврорегіоні”.

 

Учасники обговорили питання подальшої реалізації проекту та ключові терміни, а також обговорили завдання проведення тендерів на закупівлю аварійно-рятувальної техніки й пожежно-рятувального спорядження.

 

 

 

 

56835601_2121879371384635_2267088187862024192_n.jpg DSC_0601.JPG

 

 

47176371_1992580464156777_2164976332537069568_n.jpg1 грудня 2018 року у с. Плав’я, Сколівського району відбулася презентація проекту “Спільний захист людей та навколишнього середовища шляхом створення українсько-польської системи попередження та реагування на катастрофи в Карпатському Єврорегіоні”.

Участь у конференції взяли заступник Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Руслан Білошицький,  голова Львівської обласної ради, керівник Правління Асоціації органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати – Україна» Олександр Ганущин, виконавчий директор Асоціації Галина Литвин та керівники обласних управлінь ДСНС Львівської, Закарпатської та Івано-Франківської областей.

Виконавчий директор Асоціації «Єврорегіон Карпати-Україна» Галина Литвин розповіла, що реалізація проекту відбуватиметься впродовж двох років з метою покращення стану безпеки в Карпатах та забезпечення матеріально-технічної бази рятувальників Львівської, Закарпатської та Івано-Франківської областей.

Руслан Білошицький привітав колег із початком нової та цікавої роботи, й наголосив на тому, що завдяки цьому проекту рятувальники зможуть підвищити  рівень професійних навичок, обмінятися досвідом з польськими вогнеборцями, і найголовніше – це дасть можливість підвищити безпеку населення та запобігати катастрофам в карпатському регіоні, який має свою специфіку.

 Зазначимо, що українські Карпати зараз є великим туристичним центром, а тому  рятувальники повинні бути готовими надати  необхідну допомогу в разі виникнення надзвичайної ситуації швидко та якісно.  І рятувальники Львівщини, Івано-Франківщини та Закарпаття завдяки цьому проекту зможуть скоординовувати свої дії, допомагати та гарантувати безпеку усього регіону.

Довідка: Проект "Спільний захист людей та навколишнього середовища шляхом створення українсько-польської системи попередження та реагування на катастрофи в Карпатському Єврорегіоні" реалізується за фінансової підтримки Європейського союзу в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020. Проект спільно реалізують: Асоціація органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати – Україна” (головний партнер), Головне управління ДСНС України у Львівській області, Управління ДСНС України в Івано-Франківській області, Управління ДСНС України у Закарпатській області та Воєводська комендатура Державної пожежної служби в Ряшеві, Польща. 

Метою проекту є підвищення рівня безпеки в карпатському регіоні шляхом зміцнення спроможності регіональних служб пожежної охорони та надзвичайних ситуацій, скорочення часу реагування на катастрофи в гірській місцевості. Бюджет проекту складає 1 842 438,00 євро (у тому числі грант ЄС – 1 658 174,20 євро).

Проект є єдиним у тематичній цілі "Безпека", що пропонує спільне вирішення проблем реагування на надзвичайні ситуації одразу у 4 карпатських регіонах.

У рамках проекту заплановано придбання 11 пожежних машин та комплектів вогнетривкого спорядження, 3 мікроавтобусів для обласних управлінь ДСНС України у Львівській, Закарпатській, Івано-Франківській областях, спільні навчання для персоналу пожежно-рятувальних частин карпатських областей, будівництво приміщення для навчальних тренувань пожежників з імітацією реальних умов надзвичайних ситуацій в Ряшеві та розробка спільної стратегії попередження та реагування у наших областях. 

47343859_1992580474156776_183281724992520192_n.jpg    47250472_1992580487490108_4243564650660102144_n.jpg

 

 

Робоча зустріч_3.jpg29 жовтня 2018 року в Головному управлінні ДСНС України у Львівській області відбулось засідання робочої групи згідно проекту: «Спільний захист людей та навколишнього середовища шляхом створення українсько-польської системи попередження та реагування на катастрофи в Єврорегіоні Карпати» в рамках Программи транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна.

 

У програмному періоді 2014-2020 загальний бюджет проекту становить 1 842 438,00 євро;

         90 % (1 658 194,20 євро) - кошти Європейського Союзу;

         10 % (184 243,80 євро) — загальний внесок коштів всіх учасників Проекту.

 

Бюджет проекту для Львівської області: 699 500,00 євро;

         90 % (629 550,00 євро) - кошти Європейського Союзу;

         10 % (69 950,00 євро) - кошти Державної служби України з надзвичайних ситуацій

 

       Кількість спеціальних транспортних засобів, які передбачаються закупити згідно Проекту для Головного управління ДСНС України у Львівській області 8 автомобілів, а саме:

         5 легких спеціальних пожежно-рятувальних автомобілів;

         1 середній спеціальний пожежно-рятувальний автомобіль;

         1 легковий спеціальний автомобіль для мобільної оперативної групи;

         1 пасажирський автомобіль типу “Мікроавтобус”.

Головним бенефіціаром Проекту є Асоціацію органів місцевого самоврядування "Єврорегіон Карпати - Україна".

Робоча зустріч_5.jpgРобоча зустріч_1.jpg

 

 

Перша зустріч_8 жовтня_2.jpg8 жовтня 2018 року у Львові відбулась перша робоча зустріч у рамках реалізації проекту "Спільний захист людей та навколишнього середовища шляхом створення українсько-польської системи попередження та реагування на катастрофи в Карпатському Єврорегіоні", що реалізується в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна

 

У зустрічі взяли участь представники Головного управління ДСНС України у Львівській області, Управління ДСНС України в Івано-Франківській області, Управління ДСНС України у Закарпатській області, Воєводської Комендатури Державної пожежної охорони у Ряшеві.

У ході зустрічі учасники обговорили питання щодо завдань партнерів, графіку реалізації проекту, процедур закупівель, реєстрації проекту в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України.

За підсумками зустрічі було досягнуто згоди щодо організації першого публічного заходу проекту. Учасники запланували провести цей захід 1 грудня в с. Плав'я Сколівського району в рамках щорічних зустрічей спрямованих на підсумування проведеної роботи за рік.

Перша зустріч _8 жовтня_1.jpg Перша зустріч_8 жовтня_3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC_0043 копия.jpg4 жовтня у  Закарпатської області відбулася міжнародна зустріч за участю керівників західних Управлінь ДСНС України та Державної протипожежної охорони Підкарпатського воєводства Республіки Польща.

 

Метою зустрічі було обговорення питань щодо реалізації спільного проекту під назвою “Спільний захист людей та навколишнього середовища шляхом створення українсько-польської системи попередження та реагування на катастрофи в Карпатському Єврорегіоні”.

Головними партнерами даного проекту виступають: Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна», Головне управління ДСНС України у Львівській області і Управління ДСНС України у Закарпатській та Івано-Франківській областях та Регіональне Управління пожежної служби у Ряшеві (Республіка Польща).

Проект втілюється у життя завдяки Програмі транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020.

Результатом зустрічі стало урочисте підписання грантового контракту на реалізацію проекту «Спільний захист людей та навколишнього середовища шляхом створення українсько-польської системи попередження та реагування на катастрофи в Карпатському Єврорегіоні». 

DSC_0108 копия.jpg

 

    Твіт