ГоловнаПроведення навчань, професійна підготовка особового складу1 Лютого, 2017р.
 Версія для друку

Навчальний збір керівного складу цивільного захисту Львівської області

Опубліковано: 01.02.2017, 17:30

1 лютого у Львові на ТОВ «Фуджікура Аутомотів Україна Львів» відбувся навчальний збір керівного складу цивільного захисту Львівської області з підведення підсумків роботи Львівської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту за 2016 рік  з проведенням показових навчань з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

Підприємство займається виробництвом електричного обладнання для автомобілів і є об’єктом із масовим перебуванням людей, тому питання організованого захисту його працівників у випадку виникнення небезпечних подій є особливо актуальним.

Навчання відбулися під керівництвом голови Львівської обласної державної адміністрації –  керівника Львівської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Олега Синютки. До участі у навчаннях залучили керівний склад Департаменту з питань цивільного захисту ЛОДА, голів райдержадміністрацій, міських голів міст обласного значення, пожежно-рятувальні підрозділи Головного управління ДСНС України у Львівській області, 2-й спеціальний центр швидкого реагування ДСНС України, Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Львівської області, Комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги медицини катастроф», Головне управління національної поліції у Львівській області, Управління патрульної поліції у м. Львові, ДСП «Львівський державний міжобласний спецкомбінат» УДО «Радон», Львівську центральну водолазно-рятувальну службу та інші комунальні служби.

Під час проведення комплексних показових навчань відбулася демонстрація зразків техніки та засобів механізації Служби порятунку.

Згідно з легендою навчань, на підприємстві внаслідок планового технічного обслуговування електричної мережі відбулося коротке замикання. Аварія спричинила до ураження струмом однієї людини. Також у будівлі та на розподільній підстанції виникла пожежа. 

Для життя і здоров’я персоналу у будівлі виникла загроза через розвиток пожежі та поширення токсичного диму приміщеннями підприємства.

Члени добровільної пожежної дружини об’єкта до прибуття вогнеборців провели масову евакуацію працівників, і за допомогою порошкових вогнегасників намагалися ліквідувати займання. Один із членів персоналу внаслідок ураження електричним струмом втратив свідомість.

За підвищеним номером виклику до місця події прибули пожежно-рятувальні підрозділи міста й області. Рятувальники провели розвідку пожежі та комплекс пошуково-рятувальних робіт. Для роботи у непридатному для дихання середовищі в середні будівлі, вогнеборці використали апарати захисту органів дихання.

Частина персоналу підприємства не змогла вийти основними шляхами евакуації і шукала порятунку на даху будівлі. Фахівці відділення пошуково-рятувальної частини піднялися на дах, підготували рятувальні системи та обладнання, і спустили  потерпілих із висоти по рятувальній мотузці. Для рятування потерпілих із даху будівлі надзвичайники використали спеціальну рятувальну систему. Вона дозволяє рятувальнику супроводжувати потерпілого та контролювати швидкість його спуску.

Далі потерпілих перенесли до сортувального майданчика, де фахівці медицини катастроф надали їм першу медичну допомогу. Окрім медичної допомоги, від психологів ДСНС люди отримали психологічну підтримку, аби уникнути психологічних розладів та масової паніки.

Загалом під час проведення навчань виконувалися такі вправи: гасіння умовної пожежі, рятування людей на висотах за допомогою пожежних автодрабин та колінчастих підйомників, рятування людей з використанням альпіністського спорядження, евакуація потерпілих, розгортання та робота сортувального майданчика для потерпілих на догоспітальному етапі й охорона громадського порядку та регулювання дорожнього руху.

По завершенню навчань відбулося підведення підсумків за результатами навчального збору, заслуховування голів районних та міських комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, начальників обласних спеціалізованих служб цивільного захисту про стан та готовність до виконання завдань захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, визначення завдань на наступний рік.

Під час свого звернення до учасників навчань голова Львівської ОДА Олег Синютка наголосив: « Я хотів би подякувати і представникам обласного управління ДСНС, і керівникам районів за те, що ми сьогодні, і в технічному відношенні, і у вишколі особового складу, готові відреагувати на виникнення будь-якої надзвичайної ситуації і врятувати людей».

В свою чергу, начальник Головного управління ДСНС України у Львівській області Сергій Дмитровський зазначив: «Сьогодні, у практичній фазі навчань, ви побачили, як взаємодіють усі служби, що входять до Єдиної державної системи цивільного захисту у Львівській області. Те, що ви бачили на навчаннях, це все не раз відпрацьовувалося у практичній діяльності: і під час пожежі у «Мі100», і під час пожежі в цеху на колишньому заводі «Електрон». Тоді, під час евакуації людей, залучалися всі необхідні сили, засоби і техніка».

Самі ж рятувальники по завершенню навчань говорять, що отриманий досвід забезпечить готовність до реагування на техногенні катастрофи різного характеру та дозволить зберегти найцінніше — людське життя.   
Проведення навчань, професійна підготовка особового складу
22 Червня14:42 На Львівщині відбулись показові навчально- методичні збори з питань цивільного захисту
28 Квітня15:34 Львівська область: рятувальники спільно з лісниками області відпрацьовують алгоритм дій у випадку виявлення лісової пожежі
20 Грудня13:56 Рятувальники проінспектували стан пожежної й техногенної безпеки у Інституті права та психології Національного університету "Львівська політехніка"
22 Червня12:20 Обласні змагання «Найсильніший пожежний-рятувальник Львівщини»
26 Травня15:39 ХХХ Міжнародні змагання з пожежно-прикладного спорту пам’яті пожежних-героїв Чорнобиля
1 Лютого17:30 Навчальний збір керівного складу цивільного захисту Львівської області
7 Листопада16:00 Заняття з психологічної підготовки м. Борислав 2016
31 Березня10:37 Рятувальники вправлялися у гасінні пожеж на складах i в резервуарних парках зберігання нафтопродуктів
29 Березня16:14 Рятувальники перевірили стан пожежної безпеки лісових господарств
5 Лютого15:43 Навчальний збір керівного складу цивільного захисту Львівської області
2 Лютого13:48 Семінар-нарада щодо вдосконалення системи взаємного інформування оперативно – диспетчерських служб
14 Жовтня14:29 Піротехніки ДСНС України взяли участь у відкритті виставки з нагоди Дня захисника України - “Сила нескорених”
8 Жовтня12:13 Міжнародні навчання “Україна-2015”
7 Жовтня16:44 У Варшаві львівським рятувальникам провели спеціальний міжнародний навчальний курс з реагування на події, пов’язанні із небезпечними речовинами
10 Жовтня11:57 Рятувальники пропагують культуру безпеки серед молоді
Проведення навчань, професійна підготовка особового складу