ГоловнаДІЯЛЬНІСТЬМіжнародна діяльністьСемінари, навчання
 Версія для друку

Семінари, навчання

 

3 березня 2020 року  у Головному управлінні ДСНС України у Львівській області відбулася робоча зустріч львівських рятувальників з делегацією з міста Лодзь, Республіка Польща. В рамках проведеної зустрічі польські колеги відвідали музей пожежної справи, що функціонує при ГУ ДСНС у Львівській області. Відвідувачі музею ознайомилися з історією пожежної справи Львівщини, зразками старовинної та сучасної спеціальної рятувальної техніки, тощо. Під час екскурсії розповіли про масштабніші надзвичайні ситуації, що виникали на теренах нашої області, в території України та у світі. Також представники делегації мали змогу побачити, як безпосередньо працює система 112  на території Львівської області.

Після чого відбулася робоча нарада де були обговорені деталі проведення й можливість участі львівської команди у навчаннях молоді з основ безпеки, які відбуватимуться у місті Лодзь. Головним напрацюванням повинно стати створення системи добровольців, які б ефективно допомагали рятувальникам гарантувати безпеку населення під час виникнення надзвичайної ситуації.

зображення_viber_2020-03-04_14-13-22.jpg зображення_viber_2020-03-04_14-13-24.jpg

10 грудня 2019 року на гірськолижному комплексі «Плай» у Сколівському районі відбулись навчання ГУ ДСНС України у Львівській області з реагування на надзвичайні події у гірських районах. Навчання проводились в рамках проєкту «Спільний захист людей та навколишнього середовища шляхом створення українсько-польської системи попередження та реагування на катастрофи в Карпатському Єврорегіоні», який реалізується за підтримки Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020.

На навчання завітали голова Правління Асоціації органів місцевого самоврдування "Єврорегіон Карпати - Україна" Олександр Ганущин, виконавча директорка Асоціації Галина Литвин, колеги та партнери по проєкту із Управління ДСНС України в Івано-Франківській області, Управління ДСНС України у Закарпатській області, колеги із Любліна, Ряшева та Перемишля, Республіки Польща.

До участі у навчаннях залучили пожежно-рятувальні підрозділи ГУ ДСНС України у Львівській області, групу спеціальних робіт з радіаційного, хімічного та біологічного захисту ГУ ДСНС України у Львівській області, об’єктову службу цивільного захисту гірськолижного комплексу «Плай» та КЗ ЛОР «Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».

Навчання відбулися у кілька етапів. Перший з них передбачав гасіння умовної пожежі в готельному комплексі. За допомогою автодрабини, колінчастого автопідіймача, висувної драбини та рятувального обладнання рятувальники евакуювали людей, що опинилися в задимлених приміщеннях готелю. Зазначимо, що на навчаннях залучили пожежну автоцистерну марки «MAN TGM 18.320», яку львівські рятувальники отримали в рамках цього ж проекту. Наступний етап навчань полягав у проведенні аварійно-рятувальних робіт під час ліквідації наслідків дорожньо-транспортної пригоди. Далі рятувальники провели ліквідацію розливу небезпечної хімічної речовини.

Останній елемент навчань передбачав проведення пошуку заблукалих людей в лісистій місцевості. Для руху по пересічній місцевості рятувальники використовували квадроцикл. Крім того до пошуків заблукалих був залучений квадрокоптер.

DSC_0003.jpg DSC_0062.jpg

◄ 19 листопада 2019 року в рамках реалізації програми «Польська допомога» на Львівщині з’явився перший в Україні навчально-тренувальний вогневий модуль, що складається з вогневого та газового тренажеру. Він призначений для практичної підготовки рятувальників до роботи в непридатному для дихання середовищі при вогневих впливах, високій температурі із застосуванням різних видів засобів індивідуального захисту, а також відпрацювання тактичних прийомів гасіння пожеж.

Урочиста церемонія відкриття комплексу відбулася на території навчально-тренувального полігону Львівського Державного університету безпеки життєдіяльності, за участі Генерального консула Польщі в Україні Елізи Дзвонкевіч. В урочистостях взяли також участь Комендант Державної пожежної охорони Люблінського воєводства Гжегож Аліновский, керівник проєкту від Головної школи державної пожежної служби у Варшаві Войцех Ярош, керівник компанії виробника навчального комплексу Владислав Радзік, заступник начальника департаменту персоналу ДСНС України Ярослав Кондауров, керівництво університету та ГУ ДСНС у Львівській області, заступник міського голови з питань безпеки міста, інструктори і колеги з Польщі та інші гості.

В рамках проєкту львівським рятувальникам також передали пожежно-технічне обладнання: індивідуальні ліхтарі, сигналізатори нерухомості, тепловізор, ствол пробійник та пристрій для відкривання дверей «Hooligan». Зазначимо, що проєкт «Регіональні тренінгові центри порятунку -  підтримка системи підготовки ДПО та професійних аварійних служб в Україні» фінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща в рамках програми «Польська допомога».

Упродовж трьох днів інструктори із Головної школи державної пожежної служби у Варшаві навчали львівських колег способам використання тренажера, моделювали різноманітні ситуації під час пожеж, максимально наближені до реальних подій. Львівські інструктори отримали відповідні сертифікати, й тренуватимуть курсантів та рятувальників з усієї України.

74271570_2528489347383574_741046467476586496_n.jpg dsc_3389.jpg

◄ З 21 по 24 жовтня 2019 року у Львові відбувався тренінг з відпрацювання професійних навичок рятування на місці дорожньо-транспортних пригод, який провели на базі Львівського державного університету безпеки життєдіяльності. Тренінг проходив у рамках проєкту “Посилення спроможності Державної служби України з надзвичайних ситуацій”, що впроваджується за підтримки посольства Великої Британії в Україні. Метою проєкту є підвищення мобільності та оптимізації реагування сил і засобів Державної служби з надзвичайних ситуацій на дорожньо-транспортні пригоди. Тренінг проводили досвідчені британські інструктори з організації UKRO (UK Rescue Organisation).

Під час тренінгу учасники відпрацьовували алгоритм дій при деблокуванні потерпілого, стабілізації транспортного засобу, наданні першої домедичної допомоги, тактики дій при ушкодженні хребта, кровотечах та злагодженості дій фахівців при проведенні аварійно-рятувальних робіт. 20 представників ДСНС із Житомирської, Полтавської та Львівської областей отримали сертифікати про проходження тренінгу. 

dsc_2371.jpg dsc_2498.jpg

завантаження.png◄ 11 травня у Головному управлінні ДСНС України у Львівській області відбулася робоча зустріч львівських рятувальників, представників Львівської обласної організації «Добровільного пожежного товариства України», Львівського державного університету безпеки життєдіяльності з делегацією Головної школи пожежної охорони м. Варшави Республіка Польща.

Зустріч відбулася в рамках реалізації Програми «Польська допомога 2017-2018», яка фінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща.

Під час зустрічі учасники поспілкувалися про деталі проведення майбутніх конференцій, семінарів і навчань в Україні та Польщі.

Також сторони обговорили основні аспекти подальшої реалізації Програми та концепцію Проекту «Допомога в системі навчань добровільних пожежних формувань, а також покращення кваліфікації рятувальних служб на території України».

Головним напрацюванням цьогоріч повинно стати встановлення у Львові сучасного мобільного тренувального комплексу. Такі комплекси активно використовуються для підготовки рятувальників у Європі та США.

У цьому пожежному тренажері знаходиться устаткування та створені всі умови для проведення дій в умовах сильного задимлення, високих температур та забрудненого середовища. Умови, наближені до реальності, допоможуть українським вогнеборцям відпрацювати порядок дій з реагування у надзвичайних ситуаціях різного характеру, які можуть виникнути під час рятувальних операцій.

За результатами проведеної зустрічі Головне управління ДСНС України у Львівській області офіційно підтвердило намір співучасті у зазначеному польсько-українському Проекті та докладе максимум зусиль для його втілення.

 

poland_1_3.JPG◄ 25 квітня у Головному управлінні ДСНС України у Львівській області відбулася робоча зустріч львівських рятувальників із делегацією повітових комендантів Державної пожежної охорони Люблінського воєводства Республіки Польща. Вогнеборці обговорили виконання Проекту «Регіональна система радіаційного та хімічного моніторингу» (далі – Проект), в рамках реалізації Програми «Польща-Білорусь-Україна 2016-2020» (далі - Програма).

Під час зустрічі учасники обговорили деталі проведення майбутніх конференцій, семінарів, навчань і воркшопів в Україні та Польщі, етапи проведення тендерів на закупівлю техніки та обладнання, а також розподіл бюджету проекту між партнерами.

Зустріч вийшла ефективною та продуктивною, адже вдалося визначити основні напрямки підготовки повної форми заявки для участі у 2-му етапі першого конкурсу Програми.

Зазначимо, що Проект спрямований на впровадження регіональної системи радіаційного та хімічного моніторингу на транскордонних територіях. В рамках реалізації Програми передбачається закупівля обладнання для радіаційного та хімічного моніторингу, встановлення його на території Львівської області, та проведення тренінгів щодо користування цим обладнанням для українських рятувальників.

 

Pol_3.jpg12 грудня 2016 року в Головному управлінні ДСНС України у Львівській області відбулася робоча зустріч із делегацією комендантів Державної пожежної охорони Люблінського воєводства Республіки Польща. В заході також взяли участь представники ПП «НВПП Спаринг-Віст Центр».

Зустріч відбулася з метою обговорення шляхів втілення Проекту «Регіональна система радіаційного та хімічного моніторингу» відповідно до Програми «Польща-Білорусь-Україна 2016-2020». Цей Проект спрямований на впровадження регіональної системи радіаційного та хімічного моніторингу на транскордонній території.

В рамках реалізації Програми передбачається закупівля моніторингового обладнання, встановлення його на території Львівської області та проведення тренінгів і навчань щодо користування ним для українських рятувальників.

 

Pol_1.jpgPol_2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Під час зустрічі учасники обговорили подальше проведення семінарів, навчань, конференцій, необхідність проведення яких важлива для реалізації Проекту. Також учасники поспілкувалися щодо оформлення технічної записки проекту й узгодження конкретних пропозицій до Проекту «Регіональна система радіаційного та хімічного моніторингу». Завершальним етапом зустрічі стало написання орієнтовного кошторису Проекту.

 

15078890_2.jpg◄ 15 листопада 2016 року у Головному управлінні ДСНС України у Львівській області відбувся міжнародний підсумковий семінар «Хімічні, біологічні, радіологічні і ядерні загрози – безпека і співпраця. Частина ІІ», що був організований відповідно до програми «Польська допомога 2016».

Участь у семінарі взяли представники Головної школи пожежної служби м. Варшави (Республіка Польща) та Головного управління ДСНС України у Львівській області

Учасників семінару привітали заступник начальника ГУ ДСНС України у Львівській області з державного нагляду та контролю Юрій Кагітін, керівник проекту - заступник декана факультету інженерного забезпечення та протипожежної безпеки Головної школи пожежної служби м. Варшави Войцех Ярош та заступник генерального консула Республіки Польща у Львові Катажина Солек.

Під час офіційної частини відбулося підписання сертифікату про передачу рятувальникам Львівщини комплектів бойового одягу та гарнітури для радіостанцій, закупленого польською стороною в рамках Проекту.

15078890_1.jpg15078890_5.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15078890_3.jpgКрім того, відбулось урочисте вручення сертифікатів  львівським рятувальникам, які в період з 19 по 25 червня 2016 року взяли участь у навчальному курсі «CBRN транскордонна безпека та співробітництво. Частина 2» за темою «Масова деконтамінація» у м. Варшава, Республіки Польща.

В рамках конференції сторони обговорили такі теми, як: правові аспекти, аналіз та підготовка масової деконтамінації, приготування розчинів для масової деконтамінації, знезараження потерпілих, організація і способи деконтамінації, структура реагування на аварії, пов’язані із небезпечними радіаційними, хімічними та біологічними речовинами.

Також, учасники заходу обмінялись експертними думками, щодо організації та проведення практичних навчань, на прикладі, тих що були організовані польською стороною в червні цього року, на навчальному полігоні Головної школи пожежної охорони, поблизу Варшави.

 

15078890_9.jpg15078890_8.jpg15078890_10.jpg 

 

 

 

 

 

 

15036404_3.jpgВ рамках роботи конференції начальник відділу планування заходів цивільного захисту ГУ ДСНС України у Львівській області Максим Довгановський презентував Довідник рятувальника «Реагування на події із небезпечними речовинами». Цей довідник надає виключно рекомендації, які допомагатимуть підрозділам екстреної допомоги в організації місця події та виконанні першочергових дій у перші 30 хв. з моменту отримання повідомлення про подію із небезпечними речовинами.

Окрім цього, були презентовані Рекомендації щодо організації деконтамінації потерпілих у випадку забруднення хімічними, біологічними, радіоактивними речовинами, що були розроблені фахівцями ГУ ДСНС України у Львівській області спільно із польськими колегами. Ці Рекомендації відповідають усім міжнародним стандартам з проведення деконтамінації потерпілих, і допоможуть більш ефективно реагувати та координувати дії у випадку виникнення подій із хімічною, біологічною чи радіоактивною загрозою. В них враховано досвід по реагуванню Державної Пожежної служби республіки Польща, США, Великобританії та Німеччини.

 

 

4.jpgв період з 27 по 28 жовтня 2016 року у м. Львів відбулось XIII засідання українсько-польської Міжурядової Координаційної Ради з питань міжрегіонального співробітництва (далі – Рада).

Під час засідання сторони обговорили актуальні питання та перспективи транскордонного співробітництва. Зокрема, значну увагу присвятили просторовому плануванню, розвитку пунктів пропуску та прикордонної інфраструктури, захисту та взаємодії в умовах надзвичайних ситуацій.

Загалом, учасники засідання заслухали інформацію про роботу чотирьох профільних комісій міжурядової координаційної ради.

5.jpgТак, доповідь про здійснену роботу Комісії з питань рятування та захисту населення в умовах надзвичайних ситуацій (далі – Комісія з питань НС), від української сторони здійснив директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації Володимир Демчук, від польської сторони Густав Міколайчик - заступник Головного коменданта Державної пожежної інспекції Республіка Польща, голова Комісії.

Результатом роботи Комісії з питань НС стала домовленість щодо затвердження Плану роботи Комісії з питань рятування та захисту населення в умовах надзвичайних ситуацій на 2017 – 2018 роки, підписання Плану спільних заходів Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Державної пожежної служби Республіка Польща з реалізації міжурядової Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Республіки Польща про співробітництво та взаємну допомогу в галузі попередження катастроф, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків на 2017 – 2019 роки та Протокол четвертого засідання Комісії.

Крім того, сторони домовилися про розробку та впровадження системи попередження, локалізації та ліквідації аварійних розливів нафтопродуктів в басейні річки Західний Буг та про спільну реалізацію проект «Разом до безпеки» для аварійно – рятувальних служб на території польсько – українського прикордоння.

Усіма учасниками зазначеної Ради, було відзначено, що розвиток транскордонного та міжрегіонального співробітництва є важливою складовою стратегічного партнерства України та Республіки Польща.

3.JPGВраховуючи, вищезазначене результатом дискусій українських та польських фахівців став спільний протокол, який був підписаний 28 жовтня 2016 року уповноваженими представники обох держав.

По закінченню роботи Ради, відбулась робоча нарада з керівництвом ГУ ДСНС у Львівській області, під час якої сторони поновили запевнення у своїй повазі та висловили надію на подальшу плідну співпрацю.

Окрім того, польські колеги відвідали музей пожежної справи, що функціонує при ГУ ДСНС у Львівській області. Відвідувачі музею ознайомилися з історією пожежної справи Львівщини, зразками старовинної та сучасної спеціальної рятувальної техніки, тощо. Під час екскурсії розповіли про масштабніші надзвичайні ситуації, що виникали на теренах нашої області, в території України та у світі.

2.JPG1.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Україна-Польща.jpg◄ 28 вересня 2016 року у місті Люблін, Республіка Польща, відбувся Форум Пошуку Партнерів. Зазначений захід був організований врамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020. У Форумі взяли участь представники Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області.

Форум був скерований на надання можливості знайти відповідного партнера для реалізації спільних польсько-українських проектів та на обговорення подальших кроків щодо розвитку транскордонного співробітництва.

Слід зазначити, що дана Програма налаштована на підвищення конкурентоздатності прикордонних територій, покращення якості життя та розвиток інституційної співпраці та підтримки ініціатив місцевих громад.

 

 

3 день_6.JPG◄ в період з 25 по 30 вересня 2016 року в рамках реалізації проекту «CBRN – хімічні, біологічні, радіологічні і ядерні загрози – транскордонна безпека і співпраця. Частина ІІ», відповідно до програми «Польська допомога 2016», у Львові відбулись спільні україно – польські навчання.

Основною метою навчань, було вдосконалення теоретичних та практичних знань та підвищення рівня підготовки українських рятувальників щодо відповідної організації дій за призначенням, під час хімічних небезпек та у разі надзвичайних ситуацій і стихійних лих транскордонного характеру.

Відповідно до програми навчань, 26 вересня, відбувся семінар за участі представників делегації Головної школи пожежної служби м. Варшави Республіка Польща та фахівців Головного управління ДСНС України у Львівській області.

Під час заходу учасники обговорили створення методичних рекомендацій для українських рятувальників по проведенню масової деконтомінації потерпілих. Зокрема, польські колеги поділилися своїм досвідом у розробленні такого алгоритму. «Засади організації деконтомінації в умовах зараження в осередках CBRN у випадках масових заражень», які вони розробили напередодні Світових днів молоді у Польщі.

 

1 день_2.jpg1 день_1.jpg1 день_3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ця інструкція містить у собі алгоритм здійснення оцінки ризиків, розпізнавання загроз: чи це біологічна, чи хімічна або радіаційна загроза. Також у документі прописано порядок здійснення розвідки осередку забруднення, прийняття рішень, планування розміщення пункту деконтомінації. Звичайно, у інструкції описано організацію проведення деконтомінації, як індивідуальної так і масової. Варто зазначити, що знезараження у цих пунктах не можна усунути повністю, і основна функція таких пунктів деконтомінації – знизити рівень забруднення до мінімального.

 

2 день_1.JPG27 вересня, згідно з умовами даного проекту, відбулась офіційна передача гуманітарної допомоги від польської сторони у вигляді «мобільного комплексу масової деконтомінації», легких хімічних захисних костюмів та іншого спорядження.

Мобільний пункт масової обробки потерпілих складається з 2-х надувних палаток, засобів освітлення та обігріву, 2-х надувних ємностей – відстійників (для збору забрудненої води), необхідного медичного оснащення для надання домедичної допомоги та сортування потерпілих.

Наявність такого комплексу дозволить значно підвищити рівень забезпечення захисту під час проведення масових заходів, та в цілому готовність до реагування на події, пов’язані із небезпечними речовинами, особливо з наявністю великої кількості постраждалих. Варто також зазначити, що такий комплекс є унікальним на теренах нашої держави, адже українські рятувальники використовуватимуть його для своєї роботи вперше.

Упродовж дня рятувальники вивчали можливості отриманого мобільного комплексу та вправлялися у його встановленні.

 

2 день_2.JPG 3 день_4.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

29 вересня відбулися показові тренування сил Головного управління ДСНС України у Львівській області по ліквідації наслідків надзвичайної ситуації техногенного характеру. Роботу львівських рятувальників оцінювали представники делегації Головної школи пожежної служби м.Варшави Республіка Польща, начальник пожежної охорони міста Любліна та заступник генерального консула Республіки Польща у Львові Katarzyna Sołek.

 

Навчання відбувалися на території заводу ПАТ "Хімсiльмаш". До участі у навчаннях були також залучені фахівців Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

За легендою навчань, на території дослідного інституту фармацевтичної промисловості в одній із будівель відбувся вибух. Внаслідок цього виникла пожежа у адміністративній будівлі та на даху їдальні. У будівлі лабораторії ймовірно були пошкоджені ємності із небезпечними біологічними речовинами. Відтак, весь персонал лабораторії вважався таким, що зазнав впливу небезпечних речовин.

Через розвиток пожежі виникла небезпека для персоналу, який не міг самостійно здійснити евакуацію. На місце події негайно були направлені екстрені служби.

 

3 день_5.JPG3 день_3.JPGРятувальники визначили місця першочергового порятунку людей, оцінили ситуацію, провели оперативне розгортання та забезпечили подачу вогнегасних засобів на шляхах рятування людей. У зв’язку із високою температурою від полум’я, вогнеборці використовували для захисту тепловідбивні костюми. Ліквідацію пожежі здійснювали за допомогою пінного пожежогасіння.

До порятунку людей на даху будівлі, яких не можна було евакуювати по сходовій клітці та через вікна, залучили пошуково-рятувальну частину ДСНС Львівщини. Рятувальники піднялися на дах, та за допомогою рятувальних систем і обладнання для спуску, евакуювали персонал по рятувальній мотузці.

Для виконання робіт із сортування потерпілих, надання їм медичної допомоги залучили відділення медицини катастроф. Вони розгорнули сортувальний майданчик для розподілу потерпілих на категорії та надання допомоги особам, які потребують її першочергово.

У місці розташування сортувального майданчика працювали психологи ДСНС, які спілкувалися із потерпілими та надавали їм необхідну психологічну підтримку.

На місце події також працювало відділення радіаційно-хімічного та біологічного захисту. Для виконання робіт у забрудненому середовищі, рятувальники працювали у спеціальних захисних костюмах, які ізолювали їх від впливу небезпечних біологічних речовин.

 

3 день_2.jpg3 день_1.jpg

 

Фахівці ДСНС встановили межі забрудненої зони, та розгорнули мобільний пункт для спеціальної обробки рятувальників і мобільний пункт для проведення масової деконтомінації. Саме цей мобільний пункт львівські рятувальники отримали, в якості гуманітарної допомоги, від польської сторони в рамках програми «Польська допомога 2016».

Хіміки-надзвичайники провели пошуки потерпілих у лабораторії підприємства, та вивели їх до пунктів проведення деконтомінації. Для усунення забруднення біологічними речовинами з потерпілих зрізали забруднений одяг, після чого їх ретельно помили. На заміну забрудненим речам, потерпілим видали змінний комплект одягу, у якому їх далі евакуювали до лікувальних закладів. Весь одяг та цінні речі потеплілих посортували та промаркували, й при можливості вони будуть повернені їх власникам.

Загалом навчання відбулися вдало та ефективно. Вагомим здобутком міжнародного проекту «CBRN – хімічні, біологічні, радіологічні і ядерні загрози – транскордонна безпека і співпраця» є те, що особовий склад групи спеціальних робіт з радіаційного, хімічного і біологічного захисту та рятувальники ДСНС Львівщини успішно пройшли базовий та посилений міжнародні курси з реагування на події із небезпечними речовинами. А це безцінний досвід та знання, які обов’язково знайдуть свою реалізацію на практиці.

 

Lublin_1.jpg◄ 6 вересня 2016 року в рамках співробітництва з Республікою Польща відбулася робоча зустріч львівських рятувальників з польськими колегами. Делегацію від української сторони очолив заступник начальника ГУ ДСНС України у Львівській області з ресурсного та фінансового забезпечення Тимур Агаджанов та начальника відділу агітаційно-пропагандистської роботи Олега Штангрета. Зазначений захід відбувся на базі воєводської команди пожежно-рятувальної служби у місті Любліні.

Під час зустрічі сторони обговорили питання щодо проведення семінарів та навчань в рамках програми «Польська допомога – 2016» та проекту «CBRN - хімічна, біологічна, радіологічна і ядерна безпека – співпраця і транскордонна безпека».

 

 

Lublin_2.jpgLublin_4.jpgLublin_3.jpg

 

Крім того окрему увагу приділили перспективам подальшої співпраці, зокрема придбання спецобладнання в рамках виконання програми транскордонного співробітництва «Польща - Білорусь - Україна 2014-2020».

 

1.jpg◄ в період з 17 по 23 липня 2016 року в рамках проекту «Підтримка України в управлінні надзвичайними ситуаціями» рятувальники здійснили робочий візит до ФРН з метою вивчення системи функціонування добровільних пожежних частин в Німеччині.

Делегація України складалась з представників ДСНС України та Головних управлінь ДСНС України у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Львівській, Тернопільській, Запорізькій та Київській областях.

 

Довідково:

Проект «Підтримки України в управлінні надзвичайними ситуаціями» реалізовується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку (BMZ).

Цей проект є одною з Ініціатив інфраструктурної програми для України Німецького уряду. Ініціативи були створені за результатами урядових домовленостей між Німеччиною та Україною.

Основне завдання діяльності полягає у наданні екстреної допомоги у вирішенні найбільш актуальних питань, з якими стикається країна та її населення у зв’язку зі збільшенням кількості ВПО.

GIZ підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрями німецької співпраці з Україною є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім пріоритетних напрямків німецька співпраця охоплює, зокрема, підтримку подолання кризових ситуацій на сході України. Також буде продовжено співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.

 

Відповідно до програми заходу «Принципи залучення добровольців у системі реагування на надзвичайні ситуації та пожежної охорони Німеччини» делегація України відвідала м. Кобленц, м. Монтабаур, м. Нойвід, м. Браубах, м. Ланштайн, м. Лінц.

Під час зазначеного заходу представники делегації України мали змогу ознайомитись з функціонуванням добровільних пожежних частини в вищезазначених населених пунктах із різною кількістю населення, що дало можливість учасникам поспілкуватися з представниками цих пожежних частин. Зокрема, ознайомились з із системою навчання, мотивації, страхування та фінансування добровільних пожежників ФРН.

 

 

Korey_1.jpg◄ в період з 3 по 23 липня 2016 року львівський рятувальник в складі делегації України взяв участь у навчальній програмі “Аварійно-рятувальна служба та ліквідація надзвичайних ситуацій”, що була організована Корейським агентством міжнародного співробітництва (КОІСА) та Корейською національною академією пожежної служби (Південна Корея).

В зазначеному заході взяли участь 14 представників з 7 країн, а саме з України, Республіки Білорусь, Республіки Іраку, Ісламської Республіки Афганістан, Народної Республіки Бангладеш, Таджикистану та Республіки Кіриба́ті.

Навчальна програма реалізовувалась шляхом проведення для учасників лекційних, практичних занять, а також огляду підрозділів з реагування на катастрофи.

 

 

Korey_2.jpgKorey_3.jpgKorey_4.jpg

 

 Під час теоретичних лекційних занять розглянуто наступні основні питання:

Korey_5.jpg- Катастрофи та міжнародний пошук і рятування;

- Світова практика запобігання катастрофам у містах;

- Світова практика освіти та тренування пожежників;

- Менеджмент катастроф у Кореї;

 

 

Korey_6.jpg- Пожежна служба у Кореї;

- Освіта пожежників та тренувальна система Кореї;

- Служба швидкої медичної допомоги у Кореї, заходи реанімування потерпілого;

- Реагування та рятування у Кореї;

- Процедура надання допомоги та передачі пожежних автомобілів іншим країнам.

 

 

Під час практичної частини програми відпрацьовано питання щодо проведення реанімаційних заходів потерпілого, його підйом на ношах, а також спуск рятувальника з висоти, підйом, горизонтальна переправа по косо-натягнутій мотузці.

Korey_9.jpgKorey_10.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Korey_7.jpg

Korey_8.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

 

Korey_12.jpg

З метою презентації України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій представниками делегації України була підготовлена доповідь.

 

 

 

◄ в період з 19 по 25 червня 2016 року на навчальному полігоні Головної школи пожежної охорони, поблизу Варшави в рамках проекту «CBRN транскордонна безпека та співробітництво. Частина 2» відбулись практичні навчання за темою «Масова деконтамінація». У зазначених навчання взяли участь 20 представників ГУ ДСНС України у Львівській області.

Відповідно до програми, навчання включали в себе комплекс теоретичних семінарів і практичних занять, під час яких львівські рятувальники вправлялись в оцінці ризиків та прийнятті ефективних рішень під час реагування на небезпечні події, проводили хімічне знезараження забруднених зон та обладнання, тренувались в порядку проведення масової деконтамінації (знезараження) потерпілих та розглядали новітні методики надання психологічної допомоги.

 

Warshawa_2.jpg Warshawa_3.jpg

 

Warshawa_4.jpg
Warshawa_5.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Одна з лекцій була присвячена застосуванню методики START - первинне сортування та допомога потерпілим. Польські інструктора презентували роботу системи «START», функціонування якої, ґрунтується на визначенні першочергових параметрів життєдіяльності.

 

Warshawa_6.jpgWarshawa_7.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Для проведення тренінгів групою польських експертів були використані різноманітні небезпечні ситуації, які можуть виникнути у реальному житті. Зокрема, акцент під час відпрацювань зробили на хімічній загрозі, небезпеці біологічного ураження та загрозах іншого характеру, а також порятунку людей із зони хімічного забруднення й здійснення деконтамінації.

 

Warshawa_8.jpg Warshawa_9.jpg

Warshawa_9.jpg Warshawa_10.jpg

Важливо зазначити, що тренінги проводились в режимі корекції дій в процесі їх виконання. Таким чином, рятувальники не лише обговорювали допущені помилки, а й вправлялись у колективному пошуку найбільш ефективних шляхів ліквідації та порятунку, що в свою чергу дасть можливість в умовах реальної небезпеки оперативно зреагувати.

Warshawa_12.jpg Warshawa_13.jpg

 

Warshawa_14.jpg Warshawa_15.jpg

Протягом всіх навчань польські колеги не одноразово наголошували, що першочерговим завданням кожного рятувальника є порятунок людей, але не менш важливим, при цьому, залишається безпека самого рятувальника. Крім того, польські інструктори, окрему увагу звертали на те, що правильне та ефективне рішення повинно ґрунтуватися на засадах максимально швидкого порятунку постраждалих, ліквідації загрози, а також повинно убезпечити самих рятувальників від небезпеки.

 

Warshawa_16.jpg Warshawa_17.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Для перевірки та закріплення отриманих знань, польськими інструкторами було організовано навчальну тривогу. Так, ранок 22 червня, для команди українських рятувальників, розпочався під звук сирени та повідомлення про терористичну загрозу. Рятувальники негайно вирушили до місця події. Згідно із легендою навчань, в пасажирському автобусі стався вибух невідомої біологічної речовини, яка спричинила масове зараження. Внаслідок аварії постраждало 9 людей. Деякі з них від отриманих травм загинули на місці події. Діяти потрібно було негайно.

 

Warshawa_18.jpg Warshawa_19.jpg

Warshawa_20.jpg Warshawa_21.jpg

Рятувальники здійснили розвідку події, провели операцію із пошуку та порятунку потерпілих, та перенесення їх у безпечну зону. Важливо було знизити рівень біологічного забруднення й попередити його розповсюдження. Був розкритий пункт деконтамінації, де рятувальники здійснювали промивку потерпілих, усього рятувального обладнання та захисних костюмів.

Під час цих навчань львівські рятувальники отримали нові знання, вдосконалити свої навики в рятувальній справі та перейняли досвід польських колег у здійсненні порятунку людей в мовах хімічної та біологічної загрози.

Warshawa_22.jpgWarshawa_23.jpg

Загалом учасники заходу дійшли висновку, що співпраця є важливою, адже за таких умов рятувальники переймають найкращий досвід, сформований на основі реальних життєвих ситуацій.

 

Kelce_1.jpg◄ в період з 9 по 11 червня 2016 року представники Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Львівській області в складі делегації ДСНС України здійснили робочий візит до м. Кельце Республіки Польща, для участі у XI Міжнародній виставці пожежно-рятувальних досягнень у технічній галузі «EDURA».

Зазначений захід, в першу чергу, був розрахований на представників державних органів з питань ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, з метою демонстрації новітніх досягнень у сфері пожежогасіння, спеціальної техніки, спецодягу, допоміжних засобів аварійно- та пожежно-рятувальної справи.

До уваги учасників було представлено близько 200 експонатів сучасного обладнання на площі більше ніж 7,5 тис. кв.м. Під час заходу провідними фахівцями міжнародних розробників та виробників були організовані динамічні демонстрації роботи пожежної техніки та аварійно-рятувального обладнання.

 

Kelce_2.jpgKelce_3.jpg

Українські рятувальники мали змогу ознайомитися з новими розробками у сфері пожежної безпеки та пожежогасіння, унікальною технікою, новими технологічними матеріалами для виготовлення спецвзуття, бойового одягу.

Kelce_4.jpg Kelce_5.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Участь у заході сприяла розширенню співробітництва між пожежно-рятувальні служби України та Республіки Польщі

 

◄ в період з 19 по 21 квітня 2016 року Головне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Львівській області відвідала делегація Головної школи пожежної служби м. Варшави в рамках співпраці та реалізації проекту «CBRN- хімічні, біологічні, радіологічні і ядерні загрози - транскордонна безпека і співпраця частина II». Зазначений проект фінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща в рамках Програми «Польська допомога 2016».

Польську делегацію в складі 5 представників очолив Войцех Ярош - полковник, доктор інженерії, заступник декана факультету інженерного забезпечення та протипожежної безпеки Головної школи пожежної служби м. Варшави. Від ГУ ДСНС України у Львівській області у зустрічі взяли участь перший заступник начальника Іван Дідух, заступник начальника – Тимур Агаджанов та начальник відділу планування заходів цивільного захисту, радіаційного, хімічного та медико - біологічного захисту Максим Довгановський.

Lviv_2.jpgLviv_3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Під час зустрічі учасники обговорили наступні питання:

Результатом проведеної зустрічі стало підписання сторонами відповідних документів щодо участі та реалізації в польсько-українському проекті.

 

Sofia_1.jpg◄ в період з 25 по 27 січня 2016 року в м. Софія, Республіка Болгарія відбулась конференції за результатами проведення міжнародних навчань з реагування на надзвичайні ситуації цивільного характеру «Україна-2015», які були проведені у період з 21 по 24 вересня 2015 року у Львівській області в рамках програми «Партнерство заради миру» та у відповідності до Річної національної програми співробітництва Україна – НАТО на 2015 рік.

Зазначена конференція була організована Євроатлантичним координаційним центром з реагування на природні лиха та катастрофи.

В роботі конференції взяли участь представники НАТО, Європейського союзу, армії США, урядових та неурядових організації, а також експерти з 26 країн світу. В склад делегації від України був запрошений начальник Головного управління ДСНС України у Львівській області, генерал майор служби цивільного захисту, Сергій Юрійович Дмитровський.

 

Sofia_2.jpgSofia_3.jpg  Sofia_4.jpg

 

Проведення зазначеної конференції є обов’язковим підсумковим елементом після завершення подібних навчань НАТО. Під час конференції відбувся обмін експертними думками щодо процесу підготовки та проведення подібних міжнародних навчань. В доповідях учасники конференції неодноразово відзначали високий рівень підготовки та професіоналізму учасників та організаторів навчань «Україна-2015».

 

Sofia_5.jpgSofia_6.jpg  Sofia_7.jpg

 

В рамках конференції, були проведені пленарні сесії, на яких обговорено загальні результати навчань. Водночас, учасники заходу мали змогу перейняти досвід застосування сучасних методів та технічних засобів реагування на надзвичайні ситуації.

 

1_1.jpg◄ 24 листопада 2015 року відбувся заключний спільний польсько-український семінар на тему «Шанс розвитку і забезпечення спільних дій», що був організований в рамках проекту «Хімічні, біологічні, радіологічні і ядерні загрози - транскордонна безпека та співпраця» (далі - Проект) відповідно до програми «Польська допомога 2014-2015». Даний Проект започаткований в лютому 2014 року, за фінансування Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

У міжнародному семінарі взяли участь представники Головної школи пожежної служби м. Варшави, Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області та Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.

Учасників семінару привітали очільник рятувальників Львівщини Сергій Дмитровський, керівник проекту - заступник декана факультету інженерного забезпечення та протипожежної безпеки Головної школи пожежної служби м. Варшави Войцех Ярош та заступник Генерального Консула Республіки Польща у м. Львові Лонгіна Путка.

Під час офіційної частини відбулося підписання сертифікату про передачу рятувальникам Львівщини тепловізора марки «FLUKE TIS 40», закупленого польською стороною в рамках Проекту.

 

2_1.jpg3d.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Крім того, відбулось урочисте вручення сертифікатів львівським рятувальникам, які в період з 27 вересня по 2 жовтня 2015 року взяли участь у навчальному курсі «Транскордонне співробітництво у сфері реагування на радіаційні, хімічні та біологічні загрози», в м. Варшава, Республіки Польща.

 

4d.jpg 5d.jpg6d.jpg

 

Під час семінару присутні мали змогу обмінятися досвідом та ознайомитися з багатьма видами хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних загроз, способами для їх запобігання та ліквідації, а також із сучасним спеціалізованим обладнанням.

 

7d.jpg 8d.jpg9d.jpg

 

По завершенню семінару обговорено перспективи польсько-українського співробітництва в рамках програми "Польська допомога 2016" в проекті "Хімічні, біологічні, радіологічні і ядерні загрози - транскордонна безпека та співпраця, частина ІІ".

Під час зустрічі начальник Головного управління генерал-майор служби цивільного захисту Сергій Дмитровський висловив подяку заступнику декана Головної школи пожежної служби м. Варшави полковнику Войцеху Ярошу, як керівнику проекту, за активну участь у його реалізації та вручив фігуру святого Флоріана від імені усіх рятувальників Львівського гарнізону.

 

Islambad_1.jpg◄ в період з 16 по 20 листопада 2015 року львівський рятувальник взяв участь у 5-му Міжнародному поглибленому тренувальному курсі «Допомога та захист від хімічної зброї» (м. Ісламабад, Республіка Пакистан).

Зазначений курс був організований з метою реалізації положень Конвенції про заборону хімічної зброї та розрахований на спеціалістів у сфері реагування на аварії пов’язанні із небезпечними хімічними, біологічними та радіоактивними речовинами.

Посол України в Республіці Пакистан пан Володимир Лакомов привітав львівського рятувальника та відзначив важливість участі представників України в подібних заходах.

Відповідно до програми учасники навчань проходили теоретичний та практичний тренувальний курс по реагуванню на надзвичайні події із небезпечними хімічними речовинами. Міжнародна команда рятувальників розглядала умови та особливості використання індивідуальних засобів захисту й спеціального обладнання, методику знезараження рятувального спорядження після роботи у забрудненій зоні.

 

Islambad_2.jpg   Islambad_3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Також фахівці розглядали формування концепції та планування порядку дій у випадку виникнення надзвичайної події, процедуру деконтамінації, й сучасні методи її проведення.

Тренери курсу навчали хіміків-рятувальників інструментам виявлення, захисту та знезараження обладнання після роботи у зоні аварії.

 

Islambad_4.jpg Islambad_5.jpg  Islambad_6.jpg

 

Учасники працювали не лише індивідуально, але й у групах. Вони вправлялися у виявленні небезпечних речовин, відборі проб та маркуванні взірців. Після цього вони проводили деконтамінацію забруднених територій і обладнання, здійснювали евакуацію населення із небезпечних зон.

 

Islambad_7.jpgIslambad_8.jpgIslambad_9.jpg

 

Крім того, упродовж навчань кожна країна презентувала свої програми захисту від хімічної зброї. Такого роду співпраця надає можливість удосконалити світову систему безпеки й зробити більш ефективними методи реагування на кризові ситуації.

Під час навчань львівський рятувальник мав змогу отримати необхідні теоретичні знання та практичні навички щодо організації ліквідації аварій з небезпечними речовинами, які зможе зреалізувати у випадку виникнення небезпечної ситуації в межах України.

 

Cherkassy_1.jpg◄ в період з 2 по 13 листопада 2015 року в рамках реалізації Проекту міжнародної технічної допомоги «Тренінги з запобігання розповсюдження РХБЯ та технічна допомога» відбувся фаховий тренувальний курс, організований Агентством зменшення загроз США та ДСНС України. Зазначений захід відбувся на базі навчального центру Державної прикордонної служби у Черкаській області. До участі у цьому навчальному проекті залучались рятувальники ДСНС, які займаються виконанням завдань і заходів із радіаційного, хімічного захисту населення і територій. Зокрема, участь у ньому взяли фахівці групи спеціальних робіт із радіаційного, хімічного та біологічного захисту ГУ ДСНС України у Львівській області.

Загалом від ДСНС у проекті взяли участь 24 фахівці. Навчання відбулись під керівництвом команди американських інструкторів з Агентства зменшення загроз міністерства оборони США.

 

 

Cherkassy_2.jpgCherkassy_3.jpg

 

 

Програма навчань передбачала теоретичні та практичні заняття щодо швидкого реагування спеціалізованих підрозділів ДСНС на можливе радіаційне та хімічне забруднення територій та захисту населення.

 

Cherkassy_4.jpg Cherkassy_5.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1_III.jpg◄ 23 жовтня 2015 року відбулося III засідання українсько-польської Комісії з питань рятування та захисту населення в умовах надзвичайних ситуацій. Під час засідання Комісії українська та польська сторони підкреслили важливість двостороннього співробітництва, зокрема акцентували увагу на його позитивній динаміці розвитку.

2_III.jpg

Учасники засідання зазначили, що Комісія є дієвим механізмом, і всі забов'язання в її рамках виконуються та мають продуктивність. За результатами заходу сторонами був підписаний відповідний Протокол, яким було визначено ключові напрями розвитку подальшої взаємодії, зокрема це стосується співробітництва по лінії INSARAG, співробітництва у рамках міжнародних проектів та програм, спрямованих на залучення міжнародної технічної допомоги, активного співробітництва між відомчими навчальними закладами тощо.

Також, під час заходу сторонами узгоджено пропозиції записів в Протокол XIII засідання Українсько-Польскої міжурядової Координаційної Ради з питань міжрегіонального співробітництва, у рамках якої створена та функціонує українсько-польська Комісія з питань рятування та захисту населення в умовах надзвичайних ситуацій.

 

 

3_Lviv_1.jpg15 жовтня 2015 року відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Управління безпекою на воді». Захід був організований в рамках реалізації проекту «Безпечна водa – удосконалення діяльності місцевих органів влади та аварійних служб у відповідь на ризики, пов'язані з водними ресурсами у Львівській області». Вищезазначений проект реалізовується Львівським державним університетом безпеки життєдіяльності та Головною школою пожежної служби Польщі в м. Варшава в рамках програми «Polska pomoc» та фінансується Міністерством закордонних справ Польщі.

Участь у роботі конференції взяли представники Головної школи пожежної служби Польщі в м. Варшава, Головного управління ДСНС України у Львівській області, Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту та Львівської міської Ради.

В рамках конференції українські та польські рятувальники обговорили актуальні питання управління безпекою на водних об’єктах. Зокрема, особливості діяльності міської ланки системи цивільного захисту щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій на воді, екологічної безпеки, співпраці органів місцевого самоврядування та неурядових організацій в галузі безпеки на воді, особливості антикризового управління ліквідацією надзвичайних ситуацій в умовах невизначеності та ризику та інше.

 

3_Lviv_2.jpg 3_Lviv_3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

На конференції неодноразово наголошувалось на важливості співпраці між рятувальними відомствами та навчальними закладами України та Польщі. Багаторічна співпраця – це запорука безпеки українців та поляків.

 

2_Warshawa_1.jpg◄ в період з 27 вересня по 2 жовтня 2015 року львівські рятувальники взяли участь у навчальному курсі «Транскордонне співробітництво у сфері реагування на радіаційні, хімічні та біологічні загрози».

Зазначений захід відбувся у рамках реалізації спільного польсько-українського проекту у сфері цивільного захисту «CBRN транскордонна безпека та співпраця», який фінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща в рамках Програми «Польська допомога 2014-2015».

Навчання включали в себе комплекс теоретичних семінарів і практичних занять. Тренування проводили на базі навчального полігону Вищої пожежної школи Республіки Польща (м. Варшава).

Під час тренувань хіміки-рятувальники відшліфовували свої навики та знання у таких галузях, як: основні поняття про радіаційний, хімічний та біологічний захист, організація місця аварії з небезпечними речовинами, оцінка загроз та ризиків, ідентифікація небезпечних речовин за допомогою сучасних приладів детектування, види засобів індивідуального захисту та порядок їх використання, відбір проб, порядок та особливості проведення заходів деконтомінації.

 

2_Warshawa_2.jpg2_Warshawa_3.jpg

 

 

2_Warshawa_4.jpg 2_Warshawa_5.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1_SESU_1.jpg◄ в період з 21 по 25 вересня 2015 року відбулись міжнародні польові навчання з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру "УКРАЇНА-2015".

Міжнародні навчання були сплановані та організовані Державною службою України з надзвичайних ситуацій спільно з Євроатлантичним координаційним центром реагування на природні лиха та катастрофи.

До навчань залучалось 1100 осіб – 800 від України та 300 іноземних. Безпосередньо у спільних діях брали участь 400 осіб,з них 77 учасників навчань з інших країн. Враховуючи спостерігачів, у навчанні взяли участь представники 34 країн світу, і це безпрецедентний випадок.

Міжнародний наметовий табір для проживання українських та іноземних представників штабів з ліквідації НС та залучених іноземних команд-учасниць був розгорнутий поблизу населеного пункту Терновиця Яворівського району Львівської області.

 

 

1_SESU_2.jpg1_SESU_3.jpg

 

Церемонія відкриття міжнародних навчань відбулася 21 вересня, на території Міжнародного центру миротворчості і безпеки Академії сухопутних військ України ім. Петра Сагайдачного (Львівська область) за участі Президента України Петра Порошенко, Генерального секретаря НАТО Йенса Столтенберга, Голови ДСНС України Миколи Чечоткіна, та учасників навчань.

 

1_SESU_4.jpg     1_SESU_5.jpg     1_SESU_6.jpg

 

Під час проведення церемонії відкриття представниками НАТО та керівництвом держави виголошено вітальні промови командам-учасникам, проведено огляд пожежної та аварійно-рятувальної техніки.

 

1_SESU_7.jpg

 

 

 

Довідково:

 

Згідно з тактичним задумом міжнародних навчань, 20 вересня 2015 року о 5 год. ранку поблизу м. Яворів Львівської області внаслідок вибуху газоповітряної суміші на глибині близько 300 метрів сталося обрушення сірчаної шахти

 

5 гірників отримали важкі опіки та ще 50 гірників опинилися заблокованими під землею. Крім того, обрушення шахти спричинило сильні локальні сейсмічні коливання, внаслідок чого було зруйновано декілька житлових будинків та  елементів об'єктів життєзабезпечення.

 

Деякі населені пункти залишаються без доступу до комунальних послуг, оскільки внаслідок поштовхів було серйозно пошкоджено лінії електропостачання та зв'язку, газопровід, залізничне полотно та основні автодороги.

 

Як наслідок, на автодорозі Київ-Чоп сталася масштабна дорожньо-транспортна подія з десятками жертв. Під час рятувальної операції рятувальниками було виявлено можливе джерело радіоактивного випромінювання в одному з автомобілів, що потрапив в ДТП.

 

Національні сили з реагування, національна система охорони здоров'я та лікарні, працюють на межі максимальних можливостей.

 

Ситуацію ускладнює те, що внаслідок техногенної аварії на одному з хімічних заводів поблизу міста Яворів стався викид значної кількості промислових токсичних хімічних речовин.

 

Рятувальники повинні вжити усіх необхідних заходів аби врятувати людей та ліквідувати небезпечні прояви надзвичайної ситуації: організувати рятувальну операцію, залучити додаткові сили ДСНС та екіпажі зведеного міжнародного аварійно-рятувального загону, розгорнути в районі надзвичайної ситуації пересувний пункт управління та мобільний госпіталь ДСНС України.

 

 

 

 

1_SESU_8.jpgПротягом 22 вересня керівництвом навчань та робочими групами проводилися тренінг-семінари щодо роботи штабів LEMA (Місцевий штаб з ліквідації НС), OSOCC (Штаб з координації міжнародних сил при ліквідації НС), медіа-тренінги для команд-учасниць Міжнародних навчань, інструктажі для офіцерів зв’язку команд, семінар по керівних принципах роботи INSARAG.

 

Також у цей день відбулись командно-штабні навчання за участю штабів DISTAFF (Керівний штаб навчань), LEMA, OSOCC. У ході командно-штабних навчань відпрацьовано питання взаємодії, координації та залучення сил міжнародних команд, практичне тренування команд щодо пошуку та рятування потерпілих, розбору завалів.

 


1_SESU_9.jpg 1_SESU_10.jpg1_SESU_11.jpg

 

1_SESU_12.jpg1_SESU_13.jpg1_SESU_14.jpg

 

Медичними командами проведено тренування щодо надання допомоги потерпілим, розгортання госпіталю та сортувальних майданчиків. До практичного тренування також були залучені кінологічні розрахунки для пошуку потерпілих у завалах.

Для проведення практичної фази, що відбулась 23 вересня, було визначено 3 навчальні зони: адміністративно-побутовий корпусу ДП «Екотрансенерго» та територія поблизу нього, військові містечка «Курники» та «Гористе».

Зокрема, навчальна зона ДП «Екотрансенерго» складалась з 18 навчальних місць, з яких 15 по проведенню пошуково-рятувальних робіт та 3 по виявленню небезпечних хімічних, радіаційних та біологічних речовин.

 

1_SESU_15.jpg1_SESU_16.jpg1_SESU_17.jpg 

 

Навчальна зона «Курники» з 6 навчальних місць: 3 по проведенню пошуково-рятувальних робіт та 3 по виявленню небезпечних хімічних речовин.

 

1_SESU_18.jpg1_SESU_19.jpg1_SESU_20.jpg

В навчальній зоні «Гористе» було створено 4 навчальних місця по проведенню пошуково-рятувальних робіт.

 

1_SESU_21.jpg1_SESU_22.jpg1_SESU_23.jpg

 

 

1_SESU_24.jpg24 вересня, у фінальний день міжнародних навчань з ліквідації надзвичайних ситуацій “Україна-2015”, на території промислового підприємства “Екотрансенерго” (Львівська область) команди-учасники навчань продемонстрували навички реагувати на різного роду надзвичайні ситуації, які можуть виникнути у реальному житті.

Згідно з тактичним задумом, в одному із населених пунктів Львівської області виникла техногенна катастрофа: внаслідок вибуху на промисловому підприємстві відбулося руйнування будівель і споруд, виникли пожежі в будівлях та на прилеглій території, на промисловому хімічному майданчику підприємства сталася аварія з витоком аміаку, під завалами зруйнованої будівлі опинилися люди.

Під час рятувальної операції команди-учасники провели комплексну розвідку зони надзвичайної ситуації із залученням авіаційних та наземних засобів. Здійснили аварійно-рятувальні та інші невідкладні роботи з пошуку людей під завалами, під час яких демонструвалася робота кінологічних підрозділів, медичних бригад і розрахунків Державної служби медицини катастроф, психологів ДСНС.

 

 

1_SESU_25.jpg1_SESU_26.jpg1_SESU_27.jpg

 

1_SESU_28.jpg1_SESU_29.jpg1_SESU_30.jpg

 

Крім того, відпрацьовувалися дії піротехнічних підрозділів щодо перевірки місцевості на наявність вибухонебезпечних предметів та проводилася ліквідація умовної пожежі у природних екосистемах.

1_SESU_31.jpg1_SESU_32.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Навчання "УКРАЇНА-2015" дозволили країнам-членам і державам-партнерам НАТО на практиці відпрацювати механізми реагування на надзвичайні ситуації різного характеру та сприяли підвищенню злагодження дій рятувальних команд в умовах надзвичайних ситуацій.

В ході навчань країни-члени і держави-партнери НАТО практикували процедури і можливості для того, щоб поліпшити здатність країни реагувати на катастрофу. Навчання також сприяли зміцненню державного потенціалу країни для ефективної координації заходів з ліквідації наслідків стихійного лиха.

 

◄ в період з 29 червня по 2 липня 2015 року відбулась Заключна конференція щодо спільного міжнародного навчання Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Євроатлантичного координаційного центру з реагування на надзвичайні ситуації цивільного характеру з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій UKRAINE-2015.

Конференція та самі міжнародні навчання проводяться в рамках виконання Річної національної програми співробітництва Україна - НАТО на 2015 рік, з метою подальшого поглиблення співробітництва між Державною службою України з надзвичайних ситуацій та Північноатлантичним альянсом у сфері цивільного захисту населення, відпрацювання порядку взаємодії під час запобігання та реагування на надзвичайні ситуації природного і техногенного характеру.

 

2_SESU_2.jpg2_SESU_3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Участь у конференції взяли понад 40 рятувальників Державної служби України з надзвичайних ситуацій, 47 представників країн-членів НАТО та партнерів , фахівці Міністерства охорони здоров’я та представники місцевих органів влади Львівської області.

Згідно з програмою конференції учасники обговорили корективи, внесені до основного сценарію, розклад навчань та часові показники, відпрацювали структуру управління навчанням та презентували інструкції щодо проведення навчання UKRAINE-2015.

В рамках проведення конференції учасники відвідали місця проведення міжнародного навчання, яке заплановане на 21-25 вересня 2015 року на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки Академії сухопутних військ Збройних Сил України, та об'єктах і спорудах ДП «Екотрансенерго».

2_SESU_4.jpg2_SESU_5.jpg2_SESU_6.jpg 

 

Під час робочої поїздки учасники оглянули місця для розгортання медичного госпіталю ДСНС, пункту прийому потерпілих із всіма системами життєзабезпечення необхідних для проведення евакуації потерпілих із зони надзвичайної ситуації.

Крім того, фахівці ДСНС спільно з іноземними колегами продумали всі елементи відпрацювань для проведення комплексної розвідки зони надзвичайної ситуації із залученням авіаційних та наземних засобів, ліквідації наслідків аварії на транспорті, аварії на хімічно-небезпечному об'єкті із проведенням спеціальної обробки, гасіння масштабних пожеж у природних екосистемах та багатьох інших змодельованих кризових ситуацій.

Згідно з обговореними домовленостями до участі у навчаннях очікується залучити близько 800 рятувальників та понад 200 одиниць техніки.

Загалом, під час польових навчань рятувальники усіх краї-учасників практикуватимуться у проведенні рятувальних операцій, залученні пожежних, рятувальних, медичних підрозділів та формування радіаційного, хімічного і біологічного захисту. Окрім того, в районі умовної надзвичайної ситуації учасники тренувань вправлятимуться у розгортанні пересувного пункту управління, містечка життєзабезпечення та мобільного госпіталю для постраждалого населення. Також, буде відпрацьовано алгоритм дій щодо надсилання запиту для залучення міжнародної допомоги.

Основною метою тренувань є відпрацювання навичок оперативного та ефективного реагування на надзвичайні ситуації різного характеру. Рятувальники усіх країн-членів НАТО вже давно співпрацюють для ліквідації наслідків масштабних небезпечних подій, і зазначені навчання стануть важливим крок на шляху до інтеграції нашої служби у міжнародну спільноту рятівників.

1 липня відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Державною службою України з надзвичайних ситуацій і Євроатлантичним координаційним центром з реагування на надзвичайні ситуації Організації Північноатлантичного договору про проведення спільних навчань UKRAINE-2015.

2_SESU_7.jpg  2_SESU_8.jpg

Метою підписання цього документу є визначення основних принципів проведення міжнародних навчань на території України та надання підтримки учасникам навчань нашою державою.

 

2_SESU_9.jpg2_SESU_10.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Свою роботу Заключна конференція продовжила у форматі пленарної сесії, під час якої учасники, працюючи у робочих групах: головній робочій групі, підгрупі USAR, підгрупі з питань медицини, з радіаційного, хімічного та біологічного захисту, підгрупі Координаційного центру з проведення операцій на місцях та з питань ЗМІ. На підсумковому засіданні представники кожного з напрямків представили остаточні сценарії проведення тренувань, визначили логістику та необхідне для навчань оснащення.

 

11.JPG◄ в період з 29 листопада 2014 року по 12 червня 2015 року 32 рятівники Львівського гарнізону ДСНС України пройшли курси у сфері домедичної підготовки у відомчих навчальних закладах Державної пожежної служби Республіки Польща у містах: Краків, Познань та Ченстохова.

Курси проводилися відповідно до двосторонніх домовленостей, досягнутих під час другого засідання українсько-польської Комісії з питань рятування та захисту населення в умовах надзвичайних ситуацій і міжнародної конференції «Взаємодія - основа ефективного рятування».

Рятувальники отримали теоретичні та практичні знання для надання домедичної підготовку та отримали відповідні сертифікати.Слід зазначити, що такого роду заходи з представниками Державної пожежної служби Республіки Польща стають тенденцією, скріпляють наші партнерські відносини і позитивно впливають на роботу рятувальників.

 

 

12.JPG13.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3_SESU_1.jpg

◄ в період з 18 по 22 травня 2015 року в рамках виконання Річної національної програми співробітництва Україна - НАТО на 2015 рік, відбулась Перша плануюча конференція щодо спільного міжнародного навчання Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Євроатлантичного координаційного центру з реагування на надзвичайні ситуації цивільного характеру з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій UKRAINE-2015.

В зазначеному заході взяли участь представники ДСНС України, країн-членів НАТО та партнерів, фахівці Міністерства охорони здоров’я, представники місцевих органів влади Львівської області.

Під час конференції учасники обговорили основний сценарій, розклад навчань, презентували інструкції щодо проведення тренувань та обговорили часові показники прибуття команд для участі.

 

 

3_SESU_2.jpg3_SESU_3.jpg

Важливу частину питань, що стосуються організації та співпраці, рятувальники мали можливість обговорити під час засідання робочих груп: головної робочої групи, підгрупи USAR, підгрупи з питань медицини, з радіаційного, хімічного та біологічного захисту, підгрупи Координаційного центру з проведення операцій на місцях та з питань ЗМІ.

3_SESU_4.jpgВідповідно до програми заходу 19 травня відбулася ознайомча поїздка в Яворівський район Львівської області – на місця проведення міжнародного навчання, на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки Академії сухопутних військ Збройних Сил України та об'єкти і споруди ДП «Екотрансенерго».

Під час поїздки учасники конференції обговорили елементи відпрацювань для проведення комплексної розвідки зони надзвичайної ситуації із залученням авіаційних та наземних засобів, ліквідації наслідків аварії на транспорті, аварії на хімічно-небезпечному об'єкті із проведенням спеціальної обробки, гасіння масштабних пожеж у природних екосистемах та багатьох інших змодельованих кризових ситуацій.

Проведення міжнародних навчань заплановано на 21-25 вересня 2015 року. Загалом під час польових навчань рятувальники усіх краї-учасників практикуватимуться у проведенні рятувальних операцій, залученні пожежних, рятувальних, медичних підрозділів та формування радіаційного, хімічного і біологічного захисту. Також будуть відпрацьовані надсилання запиту для залучення міжнародної допомоги.

 

3_SESU_5.jpg3_SESU_6.jpg3_SESU_7.jpg

 

3_SESU_8.jpg3_SESU_9.jpg3_SESU_10.jpg

 

Проведення спільного міжнародного навчання сприятиме подальшому поглибленню співпраці та взаємодії, під час запобігання та реагування на надзвичайні ситуації природного і техногенного характеру, між Державною службою України з надзвичайних ситуацій та Північноатлантичним альянсом у сфері цивільного захисту населення.

 

4_Lviv_1.jpg 16 квітня 2015 року представники державних пожежно-рятувальних частин м. Львова, Загону технічної служби та ГУ ДСНС України у Львівській області взяли участь у міжнародному семінарі в рамках реалізації проекту «Безпечна водa – вдосконалення діяльності місцевих органів влади та аварійних служб у відповідь на ризики, пов'язані з водними ресурсами у Львівській області», який відбувався у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності. Проект реалізується в рамках програми «Польська допомога» та фінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща. Участь у семінарі приймали також представники Головної школи державної пожежної служби Польщі, представники ЛДУБЖД, Львівської обласної державної адміністрації та Львівської міської ради.

Під час семінару, польські та українські колеги поділились досвідом організації системи порятунку на воді, особливостям організації і надання першої медичної допомоги. Учасники семінару обговорили такі важливі теми, як ймовірні загрози на воді, в тому числі екологічні, епідеміологічні та інфраструктурні. Рятувальники Львівщини представили доповідь-презентацію на тему «Особливості надання першої медичної допомоги при рятуванні на воді».

 

4_Lviv_2.jpg4_Lviv_3.jpg

 

Міжнародний семінар «Безпечна водa – вдосконалення діяльності місцевих органів влади та аварійних служб у відповідь на ризики, пов'язані з водними ресурсами у Львівській області» сприяв обміну досвідом та інформацією, та проводився з метою відпрацювання взаємодії рятувальних сил у випадку виникнення різноманітних надзвичайних ситуаціях транскордонного характеру. Реалізація даного проекту – може стати успішним кроком на шляху до досягнення максимальної безпеки на водних об’єктах України.

  

2_KPCh_1.jpg в період з 1 по 14 грудня 2014 року рятувальники Львівського гарнізону ДСНС України проходили підготовчі курси у сфері домедичної підготовки у відомчих навчальних закладах Державної пожежної служби Республіки Польща у містах: Краків, Познань та Ченстохова.

Курси проводилися відповідно до двосторонніх домовленостей, досягнутих під час другого засідання українсько-польської Комісії з питань рятування та захисту населення в умовах надзвичайних ситуацій і міжнародної конференції «Взаємодія - основа ефективного рятування».

Рятувальники отримали теоретичні та практичні знання для надання домедичної підготовку та отримали відповідні сертифікати.

Слід зазначити, що такого роду заходи з представниками Державної пожежної служби Республіки Польща стають тенденцією, скріпляють наші партнерські відносини і позитивно впливають на роботу рятувальників. 

 

2_KPCh_2.jpg2_KPCh_3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plan_1.jpg

◄ 14 листопада 2014 року у Львівському Державному університеті безпеки життєдіяльності, Голова ДСНС України Сергій Бочковський та Головний комендант Державної пожежної служби Республіки Польща Вєслав Лесьнякевич підписали План спільних заходів ДСНС України та Державної пожежної служби Республіки Польща з реалізації міжурядової Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Республіки Польща про співробітництво та взаємну допомогу щодо попередження катастроф, стихійних лих, інших надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків на 2014-2016 роки.

На захід був запрошений начальник ГУ ДСНС України у Львівській області, генерал-майор служби цивільного захисту Сергій Дмитровський, серед іноземних колег Генеральний консул Республіки Польща у м. Львові Ярослав Дрозд.

Протягом 2014-2016 років українські та польські рятувальники посилюватимуть співпрацю у сфері цивільного захисту, обмінюватимуться досвідом щодо прогнозування надзвичайних ситуацій, проводитимуть спільні конференції, тренінги, стажування.
На знак вдячності за підтримку та всебічну допомогу українцям, Голова Служби нагородив Головного коменданта Державної пожежної служби Республіки Польща Вєслава Лесьнякевича відомчою відзнакою ДСНС України – нагрудним знаком “Знак Пошани”.

 

Plan_2.jpgPlan_3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vienne_1.jpg◄ в період з 17 по 21 листопада 2014 року на запрошення Секретаріату Міжнародної агенції атомної енергії, начальник відділу планування заходів цивільного захисту, радіаційного, хімічного та медико-біологічного захисту управління організації заходів цивільного захисту ГУ ДСНС України у Львівській області, підполковник служби цивільного захисту Довгановський М.О. взяв участь у навчальному курсі з підготовки експертів з питань керівництва ліквідацією наслідків аварійних ситуацій з радіоактивними матеріалами, який проходив на базі Міжнародної агенції атомної енергії у м. Відень, Австрійська Республіка.
Учасниками зазначеного курсу були представники 9 країн світу (Україна, Болгарія, Туреччина, Нідерланди, Хорватія, ОАЄ, Румунія, Росія, Бразилія), до сфери діяльності яких входить реагування на радіаційні аварії. 

Навчальний курс проходив у формі тематичних лекцій та практичних занять, метою яких було здобуття необхідних теоретичні знань та практичних навиків щодо організації ліквідації наслідків радіаційних аварій. Також під час навчального курсу було відпрацьовано порядок користування приладами радіаційного контролю та обладнанням для відбору проб.

Участь у заході сприяла розширенню співробітництва Державної служби України з надзвичайних ситуацій з Секретаріатом Міжнародної агенції атомної енергії та країнами-учасниками Договору про нерозповсюдження ядерної, дала змогу ознайомитись з міжнародним досвідом підготовки експертів у сфері реагування на радіаційні аварії, теоретичні знання та досвід, будуть використанні під час розробки пропозицій до законодавчих та нормативних актів у сфері цивільного захисту, введені у практику при підготовці та тренуванні підрозділів радіаційного та хімічного та бактеріологічного захисту Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Vienne_2.jpgVienne_3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

в період з 10 по 14 листопада 2014 року начальник віддулу планування заходів цивільного захисту, радіаційного, хімічного та медико-біологічного захисту управління організації заходів цивільного захисту Головного управління ДСНС України у Львівській області, підполковник служби цивільного захисту Максим Довгановський взяв участь у навчальному курсі «Управління наслідками РХБЯ інцидентів», що відбувався у м. Вишків, Республіки Чехія.Czech_2.jpg Czech_1.jpg

Метою вищезазначеного заходу було сприяння посиленню громадської безпеки шляхом просування сучасних удосконалених технологій, методологій та найкращого досвіду у підготовці національних спеціалістів з реагування на РХБЯ загрози.

Участь в такого роду заході дозволяє покращити сумісність у цій сфері країн-членів та партнерів НАТО та надає більш ефективну підтримку в боротьбі з наслідками такого інциденту, а також виробляє власні стандарти, що відповідають міжнародним вимогам, необхідних для успішного співробітництва.

 

 

 

◄ в період з 16 по 17 жовтня 2014 року делегація Державної служби України з надзвичайних ситуацій на чолі з Головою Сергієм Бочковським перебувала з дводенним візитом у Республіці Польща. Під час візиту до Польщі Сергій Бочковський взяв участь у III Міжнародній практичній конференції “Взаємодія – основа ефективного рятування”, що проходила у місті Арламов. У складі української делегації було включено представника Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області начальник відділу інформації та комунікації з громадськістю Штангрета Олега Стефановича.Poland_1.jpgPoland_2.jpg

Під час Конференції українські, польські, естонські та литовські рятувальники, спеціалісти у сфері пожежної безпеки, представники добровільних пожежних дружин та Товариства Червоного Хреста обговорили шляхи вдосконалення системи цивільного захисту, гарантування безпеки кожній людині, питання організації взаємної допомоги під час виникнення надзвичайних ситуацій, а також поділилися з присутніми позитивним досвідом під час виконання рятувальних операцій у різних країнах світу та особливостями функціонування медицини катастроф. На знак подальшої співпраці між Україною та Польщею, під час конференції, Сергій Бочковський та Головний комендант Державної пожежної служби Республіки Польща Вєслав Леснякевич підписали Протокол та Порядок взаємодії підрозділів Державної пожежної служби Республіки Польща та Державної служби України з надзвичайних ситуацій під час надання взаємної допомоги в ліквідації надзвичайних ситуацій та їх наслідків. Цей Порядок визначає організацію та координацію дій рятувальних служб України та Польщі під час виникнення надзвичайних ситуацій, шляхи обміну інформацією та надання взаємної допомоги.

Poland_3.jpg

Poland_4.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Також під час поїздки делегація ДСНС України відвідала пожежну частину у місті Санок та ознайомилась з особливостями роботи польських пожежних, спецобладнанням та технікою, що застосовується під час гасіння пожеж. Делегація була присутня на демонстраційних рятувальних навчаннях за участю польських рятувальників, поліції, прикордонників, добровольців та медичних працівників. Такі державні навчання проводять чотири рази на рік і участь у них беруть більше 400 осіб. Цього разу рятувальники відпрацьовували спільні дії під час виникнення різноманітних надзвичайних ситуацій: пожежа у багатоповерхівці, допомога людям, які потрапили у автокатастрофу, ліквідація наслідків викиду аміаку.

 

◄ в період з 25 по 26 червня 2014 року в м. Яремче Івано-Франківської області представники ГУ ДСНС України у Львівській області - перший заступник начальника Головного управління Дідух Іван Михайлович та начальник відділу інформації та комунікацій з громадськістю Штангрет Олег Стефанович взяли участь у ІІ засіданні українсько-польської Комісії з питань рятування та захисту населення в умовах надзвичайних ситуацій.

Під час засідання обговорено перспективи транскордонної взаємодії у сфері ліквідації надзвичайних ситуацій між прикордонними областями України та Республіки Польща, процедур спільного оповіщення та попередження загроз природного і техногенного характеру, реалізації спільних проектів в рамках європейських регіональних ініціатив, а також інших питань українсько-польської співпраці у сфері цивільного захисту.

Yaremche_1.jpgYaremche_2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Представники Головного управління ДСНС України у Львівській області представили трьохсторонню інструкцію, яка розроблена між Державними пожежними охоронами Люблінського та Підкарпатського воєводств Республіки Польща і Головним управлінням Державної служби України з надзвичайним ситуацій у Львівській області, яка включає в собі основні прикордонні загрози, порядок обміну інформацією, схеми повідомлень та реагувань на надзвичайні події, залучення техніки та особового складу. Також, була здійснена доповідь, щодо передового досвіду з реалізації спільних українсько-польських проектів, в рамках яких протягом 2012-2013 років для польських та українських рятувальників здійснювалась закупівля сучасної пожежно-рятувальної техніки.

 

Yaremche_3.jpgYaremche_4.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Загалом за результатами засідання підписано ряд документів, які регламентують спільну взаємодію при запобіганні та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на прикордонних територіях та перспективу подальших українсько-польських взаємовідносин у сфері цивільного захисту, зокрема:
- план спільних заходів Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Державної пожежної охорони Республіки Польща з реалізації Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Республіки Польща про співробітництво та взаємну допомогу в галузі попередження катастроф, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків на 2014-2016 роки;
- план роботи Комісії з питань рятування та захисту населення в умовах надзвичайних ситуацій на 2015-2016 роки.

◄ в період з 26 по 30 травня 2014 року начальник віддулу планування заходів цивільного захисту, радіаційного, хімічного та медико-біологічного захисту управління організації заходів цивільного захисту Головного управління ДСНС України у Львівській області, підполковник служби цивільного захисту Максим Довгановський взяв участь у навчальному курсі НАТО з ідентифікації та нейтралізації хімічних саморобних вибухових пристроїв. Проходив семінар у м. Вроцлав, Республіка Польща за підтримки Міжнародного центру хімічної безпеки та охорони, Вроцлавського військового інституту інженерних технологій та військового технологічного університету. Навчання проводилися в рамках Програми НАТО «Наука заради миру та безпеки».

Wroclaw_1.jpgWroclaw_2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Окрім України участь у навчаннях взяли 30 фахівців із 12 країн світу (США, Австралія, Чехія, Польща, Нідерланди, Туреччина, Алжир, Азербайджан, Йорданія, Мавританія, Ірак, Єгипет).
Основне завдання навчань полягало у обговоренні порядку взаємодії вибухотехнічних підрозділів та експертів з питань радіаційно-хімічного захисту, у разі виникнення небезпечної ситуації та виявлення загрози розповсюдження небезпечних хімічних речовин за допомогою вибухових пристроїв.
Учасники навчального курсу під час семінарів отримали необхідні теоретичні знання та практичні навики для роботи із сучасними приладами радіаційної та хімічної розвідки, аналізу та ідентифікації небезпечних речовин. Окрім цього, експерти з питань радіаційно-хімічного захисту вивчили порядок та методи ідентифікації небезпечних речовин.
Польські колеги залюбки продемонстрували іноземним гостям структуру, оснащеність та порядок роботи підрозділів радіаційно-хімічного захисту Республіки Польща.
Усі учасники курсів залишилися задоволені навчанням адже отримали таку цінну інформацію, та домовилися про подальшу співпрацю у галузі безпеки.

 

◄ в період з 28 по 30 жовтня 2013 року на запрошення Державної пожежної охорони Республіки Польща делегація ГУ ДСНС України у Львівській області взяла участь в 13-х польських (8-х міжнародних) навчаннях з висотних рятувальних операцій, які проходили в м. Соліна Підкарпатського воєводства Республіки Польща.

У навчаннях приймали участь рятувальники з Польщі, України, Білорусі, Словаччини, Німеччини, Данії, Норвегії і Великобританії. Окрім того у навчаннях були задіяні представники добровільної пожежної охорони, внутрішньої безпеки, асоціації польських альпіністів, аеронавігаційного обслуговування, прикордонної служби, служби повітряного порятунку та деякі військові формування.

Solina_1.jpgSolina_2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Під час навчань відпрацьовувалися різноманітні сценарії рятувальних операцій на висотах з використанням сучасного спеціалізованого обладнання, а саме:

 

Solina_3.jpgSolina_4.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проведення даних навчань дало змогу здійснити обмін досвідом між державами учасниками в проведенні рятувальних операцій на висотах та оцінити кваліфікованість та правильність виконання аварійно-рятувальних робіт.

◄ в період з 24 по 25 жовтня 2013 року на запрошення Державної пожежної охорони Республіки Польща делегація ГУ ДСНС України у Львівській області в складі делегації ДСНС України взяла участь у міжнародній науково-практичній конференції «Рятувальні служби в системі державної безпеки» в якій приймали участь представники 3-х країн: Польщі, України та Словаччини.

2_Poland_1.jpg2_Poland_2.jpg

Науково-практична конференція була розділена на дві фази: в перший день обговорювалася роль державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування у системі цивільного захисту населення, у тому числі питань, що стосуються розвитку волонтеріату у системі рятувальних служб обох держав, в ході другої фази були проведенні навчання рятувальних служб Республіки Польща на яких відпрацьовувалося рятування людей під час дорожньо-транспортних пригод, на водних об’єктах та у важкодоступній місцевості із залученням кінологічної служби, спеціальної техніки та обладнання.

2_Poland_3.jpg2_Poland_4.jpg

Досвід отриманий під час проведення конференції надасть в майбутньому рятувальним службам України організувати та налагодити взаємодію з волонтерськими організаціями щодо спільних дій при виникненні надзвичайних ситуацій, а також покращити транскордонну співпрацю.

Відповідно до запрошення Місії України при НАТО в період з 26 по 30 серпня 2013 року представник Головного управління ДСНС України у Львівській області - начальник сектору радіаційно-хімічного та медико-біологічного захисту підполковник служби цивільного захисту Довгановський Максим Олександрович, взяв участь навчальному семінарі для спеціалістів з питань реагування на надзвичайні ситуації з небезпечними радіаційними, хімічними, ядерними та біологічними речовинами в рамках Програми НАТО, який проходив на базі Академії управління у кризових ситуаціях, планування надзвичайних ситуацій та цивільного захисту у м. Бад Нойєнар-Арвайлер, Федеративної Республіки Німеччина.

Germany_1.jpgGermany_2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Учасниками зазначеного семінару були представники тренувальних центрів та експерти у сфері цивільного захисту та оборони з 8 країн-членів та партнерів НАТО (Україна, Ірландія, Сербія, Йорданія, Вірменія, Казахстан, Азербайджан, Єгипет) до компетенції яких належать питання підготовки спеціалістів у сфері реагування на можливі радіаційні, хімічні, біологічні та ядерні інциденти.

Семінар проходив у формі тематичних лекцій та практичних занять, метою яких були питання планування, організації та реагування на аварії, пов’язані із небезпечними радіаційними, хімічними, ядерними та біологічними речовинами, а також вивчення та обговорення міжнародних рекомендацій та стандартів з питань цивільного захисту, оцінка ефективності навчальних заходів у сфері радіаційного, хімічного, біологічного, ядерного захисту та цивільного захисту населення. Також під час семінару було відпрацьовано порядок користування індивідуальними засобами захисту, обладнанням для виявлення та ідентифікації небезпечних речовин, засобами дезактивації.

Germany_3.jpgGermany_4.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Під час семінару представник від України приймав активну участь у обговоренні навчальних питань та практичних заходах, виступив з інформаційною презентацією щодо діяльності ДСНС України у сфері радіаційно-хімічного захисту, у якості лідера групи провів тактичні навчання з ліквідації надзвичайної ситуації із небезпечними речовинами.

Під час зазначеного семінару налагоджено робочі контакти з представниками країн-учасників курсу та обговорено питання поточної діяльності служб цивільного захисту.

Lublin_1.jpg◄ в період з 09 по 10 травня 2013 року на запрошення коменданта Державної пожежної охорони Люблінського воєводства Республіки Польща полковника Тадеуша Мілевського делегація ГУ ДСНС України у Львівській області взяла участь у святкуванні 140-вої річниці з дня заснування місцевої пожежної охорони міста Люблін. В рамках урочистостей відбулася служба Божа за пожежними котрі загинули виконуючі свої службові обов’язки та за тих хто продовжує нести службу. Святкування продовжилося парадом підрозділів пожежної охорони, прикордонної служби Республіки Польща та іноземних делегацій вулицями міста Люблін. На одній з площ міста відбулося вручення начальником Державної пожежної охорони Республіки Польща генерал-лейтенантом Веславом Ліснєкєвічом та представниками органів самоврядування Люблінського воєводства та міста Люблін іменного прапора з нагоди 140-вої річниці з дня заснування місцевої пожежної охорони міста Люблін.

Представниками нашої делегації був вручений нагрудний знак ГУ ДСНС України у Львівській області за заслуги - коменданту Державної пожежної охорони Люблінського воєводства Республіки Польща полковнику Тадеушу Мілевському за сприяння у ході реалізації проекту «Розвиток транскордонної системи захисту від загроз природного характеру на польсько-українському кордоні» в рамках програми транскордонного співробітництва "Польща-Білорусь-Україна 2007-2013".

Lublin_2.jpgLublin_3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gaaga_1.jpg◄ в період з 30 квітня по 09 травня 2013 року, відповідно до запрошення Технічного секретаріату Організації із заборони хімічної зброї, представник Головного територіального управління МНС України у Львівській області - начальник відділу планування заходів цивільного захисту та оперативної підготовки підполковник служби цивільного захисту Довгановський Максим Олександрович, взяв участь в міжнародному курсі для експертів з організації та реагування на інциденти пов’язані із небезпечними хімічними речовинами, який проходив в м. Гаага, Королівства Нідерланди. В даних заходах взяли участь представники національних органів влади країн - учасниць Конвенції про заборону хімічної зброї від Алжиру, Аргентини, Болівії, Чилі, Куби, Гайани, Індії, Іраку, Йорданії, Малайзії, Монголії, Нігерії, Панами, Філіппін, Сербії, Північної Африки, Туреччини, Уганди, Зімбабве та України.


Gaaga_2.jpgКурс проходив у формі тематичних семінарів та практичних занять, метою яких було ознайомлення із статтею Х Конвенції про заборону хімічної зброї, видами та властивостями бойових отруйних речовин, індивідуальними засобами захисту від них, обладнанням для виявлення небезпечних речовин і їх дезактивації, порядку та методів проведення хімічної розвідки та відбору проб.

Під час міжнародного курсу учасники ознайомились із:

- структурою та методами організації взаємодії екстрених служб у разі виникнення надзвичайних ситуацій з небезпечними речовинами у країнах-учасниках курсу.

- міжнародним досвідом підготовки експертів у сфері реагування на радіаційні, хімічні, біологічні та ядерні інциденти і забезпечення цивільної безпеки у галузі хімічного захисту населення.

Участь у заході сприяла розширенню співробітництва Державної служби України з надзвичайних ситуацій з Технічним секретаріатом Організації із заборони хімічної зброї та країнами-учасниками.

Gaaga_3.jpgGaaga_4.jpg

 

Отриманий досвід в міжнародних заходах дасть можливість в майбутньому врахувати під час розробки законодавчих та нормативних актів у сфері цивільного захисту та використано для підготовки підрозділів реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

 

◄ в період з 15 по 16 квітня 2013 року на запрошення заступника Головного коменданта Державної пожежної охорони Республіки Польща генерал-майора Януша Скуліха делегація ГУ ДСНС України у Львівській області в складі делегації ДСНС України взяла участь у першому засіданні українсько-польської Комісії з питань рятування та захисту населення в умовах надзвичайних ситуацій. У ході засідання розглянуто наступні теми:

3_Poland_1.jpg3_Poland_2.jpg

- готовність до роботи Комітету з порятунку і захисту населення у надзвичайних ситуаціях;

- презентація основних напрямів діяльності Комітету;

- проекти, розроблені Комісією ;

- умови організації Комітету порятунку і захисту населення відповідно до різновиду надзвичайних ситуацій;

- пропозиції щодо плану роботи Комітету;

- пропозиції для запису в протокол XI засідання польсько-української Міждержавної координаційної ради з питань співробітництва.

Сторони підкреслили необхідність збільшення пропускної спроможності оперативних сил щодо запобігання і реагування у разі виникнення катастроф, стихійних лих та інших надзвичайних ситуацій, а також необхідність подальшої роботи щодо спрощення процедур прийняття рішень про надання допомоги відповідно до Угоди між Урядом Республіки Польща та Кабінетом Міністрів України про співробітництво і взаємну допомогу в запобіганні стихійних лих та інших надзвичайних ситуацій підписаної у Варшаві 19 липня 2002 року.

 

Finland_1.jpg◄ в період з 6 по 9 листопада 2012 року у м. Гельсінкі, Республіки Фінляндія, відбувся семінар для керівників тренувальних центрів та експертів у сфері готовності та реагування на радіаційні, хімічні, біологічні та ядерні інциденти, у рамках роботи Групи НАТО з цивільного захисту спільно з урядом Республіки Фінляндія.

Учасниками зазначеного семінару були представники тренувальних центрів та експерти у сфері цивільного захисту та оборони з 8 країн-членів та партнерів НАТО, до компетенції яких належать питання підготовки спеціалістів у сфері реагування на можливі радіаційні, хімічні, біологічні та ядерні інциденти. Участь від України взяв представник Головного територіального управління МНС України у Львівській області начальник відділу планування заходів цивільного захисту та оперативної підготовки підполковник служби цивільного захисту Довгановський Максим Олександрович.

Метою зазначеного семінару було вивчення та обговорення міжнародних стандартів і рекомендацій для служб швидкого реагування по плануванню, підготовці, порядку дій і використанню обладнання для ліквідації інцидентів з радіаційними, хімічними, біологічними речовинами.

Під час проведення семінару представники країн-учасників представили доповіді-презентації про проведену роботу з питань радіаційного, хімічного, біологічного та ядерного захисту протягом 2012 року, сформували пропозиції щодо проведення навчальних курсів у 2012-2013 роках та обговорили заходи навчальних програм у вищезазначеній сфері.

Участь у зазначеному семінарі дала змогу ознайомитись з міжнародним досвідом підготовки експертів у сфері реагування на радіаційні, хімічні, біологічні та ядерні  інциденти і забезпечення цивільної безпеки у галузі хімічного захисту населення та дозволить в майбутньому більш ефективно організувати дані заходи на території України.

Kupio_1.jpgKupio_2.jpg◄ в період з 10 по 14 вересня 2012 року в м. Купіо, Республіки Фінляндія, відповідно до Конвенції про заборону хімічної зброї за ініціативи Технічного секретаріату Організації із заборони хімічної зброї спільно з урядом Республіки Фінляндія відбувся навчальний курс щодо захисту населення і територій у випадку застосування бойових отруйних речовин та подолання негативних наслідків від можливого витоку промислових хімічно-небезпечних речовин. В даному заході Україну представляв начальник відділу планування заходів цивільного захисту та оперативної підготовки управління цивільного захисту Головного територіального управління МНС України у Львівській області підполковник служби цивільного захисту Довгановський Максим Олександрович.

Учасниками зазначеного практичного курсу були фахівці у сфері цивільного захисту та оборони з 20 країн-членів Організації із заборони хімічної зброї.

Мета курсу полягала у сприянні державам-учасникам Конвенції про заборону хімічної зброї в їх зусиллях зі створення національного потенціалу захисту, а також в обміні досвідом у галузі захисту населення і територій від бойових отруйних речовин та промислових хімічно-небезпечних речовин.

Під час зазначеного заходу були проведенні теоретичні та практичні заняття, зокрема щодо:

Kupio_3.jpgKupio_4.jpg

 

Участь у зазначеному курсі дала змогу ознайомитись з міжнародним досвідом забезпечення цивільної безпеки у галузі хімічного захисту населення, а також попередження та ліквідації наслідків від бойових та промислових хімічно-небезпечних речовин.

 

◄ в період з 15 лютого по 17 лютого 2011 року делегація з працівників пожежно-рятувальних підрозділів ГУ МНС України в Львівській області стажувалася в підрозділах державної пожежної служби м. Ярослав, м. Жешув, м. Стальова Воля.

 

YaroslavZechuwVoda_1.jpg  YaroslavZechuwVoda_2.jpg  YaroslavZechuwVoda_3.jpg

 

В період стажування працівники ГУ МНС України в Львівській області ознайомилися з функціонуванням рятувальних підрозділів Державної пожежної служби на території Підкарпатського воєводства Республіки Польща, методами евакуації і рятування людей та організацією зв’язку під час ліквідації пожеж, формами та тактикою проведення рятувальних дій, обладнанням та спорядженням, яке використовується польськими рятувальниками під час аварійно-рятувальних операцій.

 

◄ в період з 04 по 11 жовтня 2010 року на запрошення коменданта Державної пожежної охорони Малопольського воєводства ст. бригадира Анджея Мруза в с. Ритро Республіки Польща в рамках реалізації проекту «Передача професійних знань шляхом організації навчально-тренінгового табору для працівників української служби пожежної охорони» делегацією ГУ МНС України в Львівській області з 10-ти осіб взято участь в навчальному тренінгу, з метою обміну досвідом у сфері попередження надзвичайних ситуацій та спільного реагування при їх виникненні. на запрошення.

 

Rytro_1.jpg   Rytro_2.jpg   Rytro_3.jpg

 

За період перебування в Республіці Польща рятувальниками Львівщини:

взято участь у теоретичних заняттях, в ході яких висвітлено організацію діяльності Державної пожежної охорони Республіки Польща;

взято участь у практичних навчаннях щодо ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, гасіння пожеж, а також виконання рятувальних робіт;

вивчено організацію і структуру добровільних пожежних дружин у Польщі.

відвідано та вивчено організацію і структуру професійних пожежних частин в м. Краків.

у ході професійних дискусій проведено обмін досвідом з питань ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, аварій, пожеж та інших подій, які мають місце на території наших держав.

проведено ознайомлення з навчально-методичною базою Малопольського воєводства.

детально вивчено систему підготовки газодимозахисників у Польщі та взято участь в заняттях в теплодимокамері.

 

 ◄ в період з 25 по 28 вересня 2007 року представники Головного управління МНС України в Львівській області відповідно до проекту «Попередження і зменшення  наслідків великих промислових аварій» в рамках Програми добросусідства «Польща–Білорусь–Україна INTERREG IIIA/TACIS CBC» брали участь у семінарі та навчаннях рятувальних служб, які відбувалися в м. Ущикі Дольні Республіка Польща.U Dolni_1.jpgU Dolni_2.jpg

Рятувальники Головного управління МНС України в Львівській області та Державної пожежної охорони Підкарпатського воєводства Республіки Польща провели спільні практичні навчання із залученням української та польської аварійно-рятувальної техніки щодо гасіння умовної пожежі на нафтопереробному заводі в смт. Єдлісце. Зі сторони Львівського гарнізону було залучено два відділення на пожежних автомобілях АЦ-2,5-40 (ЗІЛ-433362) та АПД-2 (ГАЗ-33023).

По завершенню навчань польськими колегами для потреб рятувальників Львівщини передано сучасну плаваючу мотопомпу.

 

U Dolni_3.jpg  U Dolni_4.jpg  U Dolni_5.jpg

 

 

Richky_1.jpg◄ 18 серпня 2006 року в с. Річки Жовківського району Львівської області, з метою налагодження співробітництва у сфері попередження лісових пожеж та ліквідації їх наслідків, підвищення готовності до спільного реагування на надзвичайні ситуації транскордонного характеру та підвищення професійної майстерності проводились спільні українсько-польські навчання по гасінню великомасштабних лісових пожеж із залученням спеціальної пожежної техніки та пожежного гелікоптера.

Під час навчань відпрацьовувались спільні дії польських та українських рятувальників по гасінню лісових пожеж, гасінню торфу з використанням спеціального пожежно-технічного обладнання, яке може використовуватися спільно українською та польською пожежною технікою, маючи при цьому відповідні перехідники, які виготовлені по спеціальному замовленню.

До навчань також залучались прикордонні служби та правоохоронні органи обох країн, з якими обговорювались питання спрощеного перетину кордонів рятувальниками під час реагування ними на надзвичайні ситуації транскордонного характеру.

 

Richky_2.jpgRichky_3.jpgRichky_4.jpgRichky_5.jpg

 

Joint assistance_1.jpg◄ в період з 9 по 14 жовтня 2005 року в Яворівському районі Львівської області проходили міжнародні антитерористичні навчання «Joint assistance – 2005». В заході взяли участь понад 500 представників силових структур з 20 країн світу.

Загартовані повсякденною небезпекою українські рятувальники долали наслідки інсцінованих надзвичайних ситуацій. Найбільш масштабними показовими виступами аварійно-рятувальних підрозділів МНС України була ліквідація надзвичайної ситуації з витоком хлору на залізничній станції Шкло та подолання наслідків терористичного акту на території Яворівського Державного гірничо-хімічного комбінату «Сірка». 

Навчання передбачали проведення рятування людей, ліквідацію катастроф та аварій, знезараження місцевості, надання населенню невідкладної медичної допомоги та його евакуацію з небезпечних зон.

Участь у спеціалізованих тренуваннях МНС прийняло спільно з Міноборони, МОЗ, МЗС, МВС, СБУ, силами Північно-атлантичного альянсу (НАТО) – Євроатлантичного координаційного центру з питань реагування на катастрофи та іншими країнами - членами організації заборони хімічної зброї.

  

Joint assistance_2.jpgJoint assistance_3.jpgJoint assistance_4.jpg

 

Joint assistance_5.jpgJoint assistance_6.jpgJoint assistance_7.jpg

 

◄ 23 серпня 2005 року в м. Львові підписана декларація про співпрацю та взаємодопомогу між комендантом Державної пожежної охорони в місті Седльце Мазовецького воєводства і начальником Галицького районного відділу м. Львова ГУ МНС України в Львівській області.

5_Lviv_1.jpg5_Lviv_2.jpg5_Lviv_3.jpg

 

Продовженням співпраці, з метою реалізації проекту: «Разом безпечніше» - підтримка аварійно-рятувальних служб у сфері безпеки населення, рятування людей, вдосконалення техніки та обміну досвідом» стало підписання 9 листопада 2006 року договору співробітництва в рамках Програми сусідства «INTERREG IIIA/TACIS CBC Польща-Білорусь-Україна» між старостою Седльського повіту, комендантом Державної пожежної охорони м. Седльце Мазовецького воєводства, головою Галицької районної адміністрації м. Львова та начальником Галицького районного відділу м. Львова ГУ МНС України в Львівській області

 

5_Lviv_4.jpg   5_Lviv_5.jpg5_Lviv_6.jpg

 

 

Rough and Ready_1.jpgRough and Ready_5.jpg◄ в період з 5 по 12 червня 2004 року у Львівській області на базі Яворівського військового полігону Західного оперативного командування Збройних Сил України проводились міжнародні навчання з ліквідації наслідків великомасштабної надзвичайної ситуації «Rough and Ready 2004». В навчаннях приймали участь від України - МНС, Міноборони, МВС, Державна служба медицини катастроф МОЗ, від Сполучених штатів Америки - військові та цивільні формування штату Каліфорнія, представники країн членів ГУУАМ - окремі військові та цивільні формування; представники від координаційних центрів ООН та НАТО. Серед учасників міжнародних навчань брали участь представники пожежно-рятувальних підрозділів львівського гарнізону.

На навчаннях відпрацьовувалось:

Rough and Ready_2.jpgRough and Ready_3.jpgRough and Ready_4.jpg

 

Проведення спільних навчань дало можливість покращити взаєморозуміння держав партнерів під час подолання наслідків різного роду надзвичайних ситуацій, також під час навчань було визначено найбільш доцільні та ефективні способи проведення пошукових, аварійно-рятувальних робіт, евакуації потерпілих та надання їм медичної допомоги та визначено напрямки управління в надзвичайних ситуаціях.

    Твіт