ГоловнаДІЯЛЬНІСТЬСистема 112Система оперативно-диспетчерського управління (СОДУ)
 Версія для друку

 

 Image00001.jpg   Система оперативно-диспетчерського управління є територіальною підсистемою Урядової інформаційно-аналітичної ситеми ліквідації надзвичайних ситуацій (УІАСНС).

     Реєстрація, обробка викликів та висилка аварійно-рятувальної техніки (АРТ) здійснюється з використанням програмно-апаратного комплексу системи оперативно-диспетчерського управління (СОДУ), який в 2007 році вперше на Україні було впроваджено в експлуатацію в м. Львові.

     Метою провадження СОДУ є максимальна автоматизація диспетчерських функцій, скорочення термінів обробки викликів та висилки техніки, що є вирішальним фактором при ліквідації НС, рятуванні людей.

      З врахуванням побажань оперативно-дистетчерської служби фахівцями Головного управління було допрацьовано програмне забезпечення, а саме:image084.jpg

 -   удосконалено інтерфейс автоматизованих робочих місць диспетчерів;

 - проведено актуалізацію картматеріалу міста Львова;

 -   впроваджено систему геопозиціонування основної аварійно-рятувальної техніки  м. Львова;

 -   впроваджено додаткові програмні модулі алгоритму дій диспетчера, діагностики роботи системи та стану каналів зв’язку, розрахунку маршрутів руху аварійно-рятувальної техніки;

 -   доопрацьовано модуль обліку наявності гідрантів, їх технічний стан, розташуван-ня на карті;

image106.jpg -     з метою збільшення пропускної спро- можності наявних каналів зв'язку (передачі даних, автоматизованої висилки сил та засобів) модернізовано відомчу VPN комп'ютерну мережу та організовано додатково по 2 канали IP телефонії з підрозділами області;

 -     розроблено та встановлено новий  програмний геоінформаційний сервер.

      Впровадження програмно-апаратного комплексу СОДУ дозволило максимально автоматизувати роботу оперативно-дистетчерської служби під час реєстрації, обробки викликів та висилки аварійно-рятувальної техніки до місця події.01.jpg

 

     Протягом 2016 року розроблено та впроваджено в практичну діяльність програмне забезпечення обліку речового майна, використаних енергоносіїв, наявності і технічного стану гідрантів та інтегровано його з системою оперативно-диспетчерського управління.

     З метою забезпечення надійного функціонування СОДУ, збільшення пропускної спроможності каналів зв’язку підключено телекомунікаційну мережу ГУ ДСНС України у Львівській області до телекомунікаційної мережі спеціального призначення (ТМСП) Державної служби спеціального зв’язку(ДССЗ) України. Отримано дозвіл ДССЗ України на підключення інформаційно-телекомунікаційних мереж підрозділів області до ТМСП. Управлінням Держспецзв’язку України у Львівській області та ПАТ «Укртелеком» надано технічні умови на підключення телекомунікаційної мережі ГУ ДСНС України у Львівській області та п’яти підпорядкованих підрозділів області (м. Стрий, м. Броди, м. Трускавець, м. Кам’янка-Бузька, м.Яворів) до телекомунікаційної мережі спеціального призначення. Придбано волоконно-оптичний кабель (ВОЛ) та мережеве обладнання для підключення 4-х підрозділів області до ТМСП, прокладено ВОЛ до ТМСП в двох підпорядкованих підрозділах області(м. Стрий та м. Трускавець).

     З метою підвищення ефективності управління силами і засобами, забезпечення її функціонування на безоплатних системах з відкритим кодом протягом 2017 року передбачено модернізацію даного програмно-апаратного комплексу.

    Твіт