ГоловнаБІЗНЕСУОрганізація запобігання НС та заходів ЦЗЗаходи пожежної безпеки в релігійних спорудах
 Версія для друку

Заходи пожежної безпеки в релігійних спорудах

Cerkvi DSNS 2019 (1).jpg

 

    До святкування Великодніх свят з метою організації та забезпечення дотримання вимог пожежної та техногенної безпеки в релігійних спорудах відповідно до наказу Головного управління №80 від 22.03.2019 року та на виконання вимог Кодексу цивільного захисту України, керуючись статтею 6 Закону України від 05.04.2007 № 877-V «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»  інспекторським складом підпорядкованих підрозділів в період березня – квітня 2019 року проводяться позапланові перевірки виконання приписів на об’єктах задіяних до святкування Великодніх свят.На території Львівської області знаходиться 2057 релігійних споруд, з них 782 є пам’ятки архітектури. Серед їх числа 490 дерев’яних пам’яток сакральної архітектури. У 2013 році 4 церкви внесено до списку світової спадщини ЮНЕСКО (церква святого Юра в м. Дрогобичі, храм святого Духа в с. Потеличі Жовківського району, Троїцька церква в м. Жовква та церква Собору Пресвятої Богородиці в с. Матків Турківського району).

    Проблема безпечного утримання культових споруд з кожним днем стає все актуальною. Сумні цифри статистики нагадують нам про те, що в період з 1991 по 2019 роки на території Львівської області в приміщеннях релігійних споруд виникло 108 пожеж, внаслідок чого вогнем було знищено 28 церков, а решта 80 зазнали значних руйнувань та збитків.    

    Також Головним управлінням ДСНС України у Львівській області  розроблено пам’ятки щодо основних заходів пожежної безпеки в культових спорудах.

 

Графік проведення позапланових перевірок об’єктів

 

 

    Твіт