◄ 23 жовтня 2015 року відбулося III засідання українсько-польської Комісії з питань рятування та захисту населення в умовах надзвичайних ситуацій. Під час засідання Комісії українська та польська сторони підкреслили важливість двостороннього співробітництва, зокрема акцентували увагу на його позитивній динаміці розвитку.
Учасники засідання зазначили, що Комісія є дієвим механізмом, і всі забов'язання в її рамках виконуються та мають продуктивність. За результатами заходу сторонами був підписаний відповідний Протокол, яким було визначено ключові напрями розвитку подальшої взаємодії, зокрема це стосується співробітництва по лінії INSARAG, співробітництва у рамках міжнародних проектів та програм, спрямованих на залучення міжнародної технічної допомоги, активного співробітництва між відомчими навчальними закладами тощо.
Також, під час заходу сторонами узгоджено пропозиції записів в Протокол XIII засідання Українсько-Польскої міжурядової Координаційної Ради з питань міжрегіонального співробітництва, у рамках якої створена та функціонує українсько-польська Комісія з питань рятування та захисту населення в умовах надзвичайних ситуацій.
◄ В період з 25 по 26 червня 2014 року в м. Яремче Івано-Франківської області представники ГУ ДСНС України у Львівській області - перший заступник начальника Головного управління Дідух Іван Михайлович та начальник відділу інформації та комунікацій з громадськістю Штангрет Олег Стефанович взяли участь у ІІ засіданні українсько-польської Комісії з питань рятування та захисту населення в умовах надзвичайних ситуацій.
Під час засідання обговорено перспективи транскордонної взаємодії у сфері ліквідації надзвичайних ситуацій між прикордонними областями України та Республіки Польща, процедур спільного оповіщення та попередження загроз природного і техногенного характеру, реалізації спільних проектів в рамках європейських регіональних ініціатив, а також інших питань українсько-польської співпраці у сфері цивільного захисту.
Представники Головного управління ДСНС України у Львівській області представили трьохсторонню інструкцію, яка розроблена між Державними пожежними охоронами Люблінського та Підкарпатського воєводств Республіки Польща і Головним управлінням Державної служби України з надзвичайним ситуацій у Львівській області, яка включає в собі основні прикордонні загрози, порядок обміну інформацією, схеми повідомлень та реагувань на надзвичайні події, залучення техніки та особового складу. Також, була здійснена доповідь, щодо передового досвіду з реалізації спільних українсько-польських проектів, в рамках яких протягом 2012-2013 років для польських та українських рятувальників здійснювалась закупівля сучасної пожежно-рятувальної техніки.
Загалом за результатами засідання підписано ряд документів, які регламентують спільну взаємодію при запобіганні та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на прикордонних територіях та перспективу подальших українсько-польських взаємовідносин у сфері цивільного захисту, зокрема:
- план спільних заходів Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Державної пожежної охорони Республіки Польща з реалізації Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Республіки Польща про співробітництво та взаємну допомогу в галузі попередження катастроф, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків на 2014-2016 роки;
- план роботи Комісії з питань рятування та захисту населення в умовах надзвичайних ситуацій на 2015-2016 роки.
◄ В період з 15 по 16 квітня 2013 року на запрошення заступника Головного коменданта Державної пожежної охорони Республіки Польща генерал-майора Януша Скуліха делегація ГУ ДСНС України у Львівській області в складі делегації ДСНС України взяла участь у першому засіданні українсько-польської Комісії з питань рятування та захисту населення в умовах надзвичайних ситуацій. У ході засідання розглянуто наступні теми:
- готовність до роботи Комітету з порятунку і захисту населення у надзвичайних ситуаціях;
- презентація основних напрямів діяльності Комітету;
- проекти, розроблені Комісією ;
- умови організації Комітету порятунку і захисту населення відповідно до різновиду надзвичайних ситуацій;
- пропозиції щодо плану роботи Комітету;
- пропозиції для запису в протокол XI засідання польсько-української Міждержавної координаційної ради з питань співробітництва.
Сторони підкреслили необхідність збільшення пропускної спроможності оперативних сил щодо запобігання і реагування у разі виникнення катастроф, стихійних лих та інших надзвичайних ситуацій, а також необхідність подальшої роботи щодо спрощення процедур прийняття рішень про надання допомоги відповідно до Угоди між Урядом Республіки Польща та Кабінетом Міністрів України про співробітництво і взаємну допомогу в запобіганні стихійних лих та інших надзвичайних ситуацій підписаної у Варшаві 19 липня 2002 року.